ماجراهای من و وبلاگ‌هام

۳۰ دی ۸۵ : ثبت اولین وبلاگ عمرم به نام وروجک، که جوک و طنزهای کپی شده دیگران را توش می نوشتم. این وبلاگ تا سال ۸۷ و خانه تکانی سرویس میهن بلاگ باقی بود اما به خاطر به روز نشدن حذف شد. یادم هست که اولین پست دست نوشته‌ی خودم که در مورد جشنواره نوروزی ایرانسل بود را اول فروردین ۸۶ در آن وبلاگ نوشتم.

۱ اسفند ۸۵ : ثبت دومین وبلاگ عمرم به نام تنهاترین تنها! که در یک قالب مشکی، متن چند تا آهنگ عاشقانه را نوشتم که مثل وبلاگ وروجک، در خانه تکانی سرویس میهن بلاگ، به خاطر به روز نشدن حذف شد.

۲۰ اردیبهشت ۸۶ : وبلاگ پارس مگ (مجله الکترونیکی پارس) را تاسیس کردم. چند پست سیاسی از سایت (فکر می‌کنم روزآنلاین) کپی کردم و یک مطلب هم در مورد گشت ارشاد و مسئله حجاب نوشتم، اما به دلم ننشست.

۹ تیر ۸۶ : درست یک ساعت بعد از کنکور، خاطرات کنکور را نوشتم. به خاطر مطالعه مجلات همشهری جوان و چلچراغ که طنز و شیرینی خاصی داشتند و مطالعه وبلاگ های طنز مختلف، حس کردم که می توانم طنزنویس شوم! اما اولین نام وبلاگ «از همه جا از همه چیز» بود!

۹ تیر ۸۶ : اولین پست وبلاگ با عنوان «خاطرات کنکور یک کنکوری» منتشر شد. «آبجی سمیه» اولین بازدید کننده و «احسان ناظم بکایی» اولین کامنت دهنده وبلاگم بودند.

۱۵ مرداد ۸۶ : وبلاگ «کفتار پیر» را برای نوشتن مطالب سیاسی تاسیس کردم. بعضی مطالبش را به وبلاگ اصلی هم منتقل می کردم.

۱ شهریور ۸۶ : با توجه به آشنایی با مهدی خانعلی‌زاده که اسم وبلاگش «از همه جا از همه چیز» بود، اسم وبلاگ را به «دوربرگردون» که از ستون طنز محمودفرجامی در سایت بازتاب الهام گرفته شده بود، تغییر نام دادم.

۲۰ شهریور ۸۶ : پست نقد جهانی که از سخنان کفتارپیر بود، در وبلاگ دوربرگردون منتشر شد و در سایت های مختلف لینک شد و در روز اول، ۱۱۰۰ بازدید و در مجموع چندهزار بازدید پیدا کرد که در سال ۸۶ خیلی بود!

۱۳ آذر ۸۶ : آمار بازدیدکنندگان از ۱۰ هزار فراتر رفت!

۵ دی ۸۶ : برای اولین بار هک شدم. به خاطر نوشتن مطالب تندِ سیاسی، وبلاگ مورد هک قرار گرفت و پسوردم عوض شد. یک عکس مبتذل روی وبلاگ گذاشتند و چند روزی درگیر این مسئله بودم تا بالاخره بعد از مکاتبه با مدیران بلاگفا مشکلم حل شد.

۱ بهمن ۸۶ : وبلاگ «نشریه دوربرگردون» برای انتشار مطالب اختصاصی هفته نامه طنز و سرگرمیِ دوربرگردون که آن روزها خودم منتشرش می کردم، تاسیس شد. هنوز این وبلاگ پابرجا بوده و بعضی از مطالبم مثل شوخی با آهنگ بانوی آلبوم ژاکت محسن چاوشی هنوز در صفحه اول این وبلاگ قرار دارد.

۷ فروردین ۸۷ : به علت مسائل شخصی، موقتا وبلاگ دوربرگردون را تعطیل کردم و وبلاگ «سکوت شیشه ای» را تاسیس کردم. اولین بار در سرویس بلاگ اسکای ثبت نام کردم و حدود یک ماه آنجا نوشتم.

۱۵ اردیبهشت ۸۷ : به مناسبت تولدم به دوربرگردون برگشتم. در کنار آن، وبلاگ مینیمال «به همین سادگی» که روزنوشت های آن روزهایم بود را تاسیس کردم. تا ۷ – ۸ ماه هر روز یک جمله آنجا می نوشتم.

۱۶ اردیبهشت ۸۷ : برای اولین بار فیلتر شدم. به خاطر نوشتن یک پست انتقادی در مورد تهران (که البته بعید می دانم به خاطر آن بوده باشد) فیلتر شدم.

۱۷ اردیبهشت ۸۷ : وبلاگ دوربرگردون در بلاگر را تاسیس کردم. آن روزها هنوز بلاگر (سرویس وبلاگ گوگل) فیلتر نبود. حدود یک یا دو ماه آنجا نوشتم.

تیر ۸۷: اعتصاب! حدود یک ماه وبلاگ نداشتم و به خاطر مشکلات خانوادگی، دسترسیم به اینترنت فوق العاده محدود شد.

۲۲ مرداد ۸۷ : وبلاگ «نسل چهار» را تاسیس کردم. با انرژی و کلی ایده جدید و یک دنیا مطلب، تا زمستان ۸۷ در نسل چهار نوشتم. خیلی از دوستان را به خاطر فیلترینگ و دوری از وبلاگ نویسی از دست دادم.

۶ بهمن ۸۷ : «انعکاس» این روزها همه انعکاس می خوانند، شما چطور؟! با این شعار انعکاس را هم خیلی خوب شروع کردم. تا زمستان سال بعد که به پیشنهاد یکی از دوستان دوباره با نام دوربرگردون فعالیت  را ادامه دادم و وبلاگ دوربرگردونِ بلاگفا را (با نام مخفف دی بی جی دی) تاسیس کردم.

۱۵ اسفند ۸۸ : سرویس ادبیات نشریه دانشجویی وبلاگ و چند وبلاگ دیگر برای نشریه ی دانشجوییِ دانشگاه؛ مدتی سرم را گرم کرد!

۱ اسفند ۸۸ : در وبلاگ (دی بی جی دی) با همان نام دوربرگردون چند ماهی وبلاگ نویسی کردم. اما باز هم فیلتر شدم. البته این بار به جای فیلتر، تمام اطلاعات و پست ها و کامنت هایم مسدود شد. من هم دیگر عطای وبلاگ نویسی در سرویس های فارسی را به لقایش بخشیدم.

۱۴ فروردین ۸۹ : به طور موقت به وردپرس رفتم تا پست هایم در آنجا مرتب شود و در یک فایل وردپرسی به صورت پکیج قرار بگیرد تا هر جا خواستم مطالبم را منتقل کنم.

۲۰ خرداد ۸۹ : با آشنایی با سرویس بلاگها که سرویس وردپرس ایرانی بود، تمام آرشیو نوشته هایم را به بلاگها منتقل کردم. یک سال و نیم هم در بلاگها وبلاگ نوشتم و یکی از پربازدیدترین وبلاگ های این سرویس بودم اما آنها هم در برابر دستورات ستاد فیلترینگ نتوانستند مقاومت کنند و در نهایت اکانت من را معلق کردند.

۳۱ خرداد ۸۹ : برای جداسازی نوشته های کوتاه از بلند، وبلاگ اکسپکتورانت را تاسیس کردم و ۶-۷ ماه مینیمال هایم را آنجا منتشر کردم تا اینکه توییتر و فیسبوک جایش را گرفتند!

۱۶ آذر ۸۹ : به خاطر فیلترینگ و محدودیت دسترسی و غیرفعال کردن اکانت بلاگها، از بلاگها دوباره به وردپرس رفتم. با اینکه وردپرس هم فیلتر بود اما چون نگران از بین رفتن اطلاعاتم نبودم، ۵ ماه در وبلاگ فیلتر شده ی دوربرگردون دات وردپرس نوشتم تا مقدمات هاست و دامین شخصی فراهم شود.

۱ فروردین ۹۰ : وبلاگ به هاست و دامین اختصاصی و شخصی دوربرگردون دات آی آر (بعدها میم‌صاد) منتقل شد تا دیگر بدون حاشیه و دغدغه و… در ثبات به روزهای اوج برسد.

۱۲ آبان ۹۴ : وبلاگ جدیدی را در مجموعه بیان راه‌اندازی کردم و روزنوشت‌هایم را آنجا منتشر می‌کنم.

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید