فراخوان مسابقه ملی «خاطره نگاری بیماری کرونا»

759

دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی- ایرانی استاد فرشچیان مسابقه ملی خاطره نگاری بیماری کرونا را برگزار می‌کند. ۱۵ تیر آخرین مهلت ارسال آثار به ایمیل دبیرخانه این مسابقه اعلام شده است.

هدف از برگزاری این مسابقه چیست؟

«اگر ثبت نشود فراموش می‌شود.» خاطره نگاری صرفاً روایت یا داستان‌گویی درباره تجربه شخصی یک فرد نیست بلکه علاوه بر اینکه شکلی از بایگانی و جلوه‌ای از تاریخمندی است، می‌تواند دربرگیرنده تجربیات ارزشمندی مانند ارتباط با خود یا با دیگری نیز باشد. بحران کرونا تجربه‌ای بی سابقه است که در آن رویدادهای بی نظیری از سختی‌ها و آسیب‌ها از یک سو و رشادت‌ها و فداکاری‌ها از سوی دیگر را می‌بینیم که می‌توانند برای آیندگان دستاوردهای ارزشمندی محسوب شوند. بر همین اساس است که گونه‌های متعددی مانند «وقایع نگاری»، «بحران نگاری»، «فاجعه نگاری» … و امروز «کرونا نگاری» امری خطیر و وظیفه‌ای تاریخی محسوب می‌شود.

برای جلوگیری از فراموشی این ابر-رخداد و تجربیات آن است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی- ایرانی استاد فرشچیان و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اقدام به گردآوری و ثبت آن می‌کنند. بدین منظور از کلیه کسانی که خاطراتی در این خصوص دارند دعوت به نوشتن و ارسال آنها به دفتر خاطره نگاری می‌کند. دفتر یاد شده ضمن اهدای جایزه به بهترین خاطرات نسبت به چاپ برگزیدگان آن خود را مسئول می‌داند.

شرایط شرکت در این مسابقه چیست؟

۱- ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم با بیماری کرونا داشته باشد.

۲- دارای انسجام روایی باشد.

۳- روایتی خاص و تاثیرگذار باشد.

۴- دارای یک پیام اخلاقی، عاطفی یا منطقی باشد.

لازم به توضیح است در مرحله نخست خاطره نگاری حداقل در سه صفحه و حداکثر در ۱۰ صفحه نگاشته شود. در مرحله دوم و پس از تأیید هیئت داوران این خاطره نگاری‌ها می‌توانند بسط داده شوند.

شیوه ارسال آثار چگونه است؟

علاقه‌مندان برای شرکت در خاطره نگاری بیماری کرونا خاطره نگاره‌های خود را در فرمت ورد به آدرس ایمیل زیر ارسال کنند.     Khaterenegari1399@gmail.com

تلفن: ۰۲۱۶۶۴۷۸۲۰۲ داخلی ۸

مهلت ارسال آثار تا چه زمانی است؟

لازم به توضیح است که زمان نهایی ارسال خاطره نگاره‌ها ۱۵ تیر ۱۳۹۹ در نظر گرفته شده است.

تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید