جستجوی گوگل را جایگزین اینستاگرام کنیم

14

وقتی در شبکه‌های اجتماعی، مخصوصاً اینستاگرام یا فیس‌بوک، پرسه می‌زنیم، اغلب افسرده می‌شویم. همه در حال خوش‌گذراندن و تفریح و خرید وسایل جدید هستند و ما درگیر بیماری و خستگی و کار بی‌پایان. اما شاید راهی برای بهترشدن حالمان وجود داشته باشد: توجه به جست‌وجوهایی که آدم‌ها در گوگل می‌کنند، جایی که احتمالاً اگر تایپ کنید «من همیشه…»، گوگل پیشنهاد می‌دهد: «… احساس خستگی می‌کنم» یا «… اسهال دارم».

  • در دنیای واقعی، هفته‌نامۀ نشنال انکوایرر در سال حدود سه برابر بیشتر از ماهنامۀ آتلانتیک به فروش می‌رسد. اما، در فیس‌بوک، آتلانتیک ۴۵ برابر محبوب‌تر است.
  • زمانی‌که آمریکایی‌ها صرف ظرف‌ شستن می‌کنند شش برابر بیشتر از زمانی است که گلف بازی می‌کنند، اما توییت‌های مربوط به گلف‌بازی دو برابر بیشتر از توییت‌های ظرف ‌شستن است.
  • صاحبان ماشین‌های لوکسی مانند بِ.ام.دابلیو و مرسدس حدود دو و نیم برابر بیشتر از دارندگان ماشین‌های معمولی مدل ماشینشان را در فیس‌بوک اعلام می‌کنند.
  • در رسانه‌های اجتماعی، در تکمیل جملۀ «شوهرم…»، بیشترین پاسخ‌های ارسال‌شده چنین مواردی بودند «بهترین است»، «بهترین دوستم است»، «فوق‌العاده است»، «عالی‌ترین است» و «خیلی خوش‌تیپ است». در گوگل پاسخ‌ها دیگر عبارت‌اند از: «کثافت است»، «آزاردهنده است»، «همجنس‌باز است» و «بدذات است».
  • هربار که پس از کاوش فیس‌بوک در مورد زندگی‌تان حس بدی دارید سری به گوگل بزنید و چیزهایی را در جعبۀ جست‌وجو تایپ نمایید. تکمیل خودکار گوگل جست‌وجوهای دیگر افراد را به شما می‌گوید.
  • با مجازی‌تر شدن زندگی‌هایمان، شعار جدیدی برای خودیاری در قرن بیست‌ویکم پیشنهاد می‌کنم که به لطف کلان‌داده‌ها به دست می‌آید: پست‌های فیس‌بوکی دیگران را با جست‌وجوهای گوگلتان مقایسه نکنید.

منبع: ترجمان

تبلیغات

یک دیدگاه

  1. نگاهتون به موضوع گوگل و اینستاگرام جالب بود، من خیلی وقت هستش که در حال تلاش هست برای اینکه بتونم افراد رو متقاعد کنم به سمت گوگل بیان، نمی دانم خوشبختانه یا متاسفانه اکثر کاربران و افراد در جامعه معنی اینترنت و فضای مجازی را در شبکه های تلگرام و اینستاگرام می بینند در صورتی که دنیای فضای مجازی فراتر از اینهاست. خیلی در تلاش هستم که به همه بفهمانم که گوگل یک دوست خوب است و تلگرام و اینستاگرام دوست های کار راه اندازی هستند که در مواقع ضروری می توانیم از انها استفاده کنیم.
    تشکر از مطلب خوبتون.

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید