برگزیدگان نهایی اولین جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی

27

هیأت علمی و هیأت داوری اولین دوره جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی، در بخش نوجوان، داستان «می شود برگردی؟» اثر نیما تیموری را شایسته تقدیر می‌داند.

رتبه های برتر در بخش نوجوان:
رتبه سوم به داستان «آغوش باد» اثر آتنه پورتقی و رتبه دوم به شکل مشترک به داستان «کوچه» اثر نگین خادمی و داستان «ماهی قرمز» اثر سمانه منافی اختصاص یافت.
هیأت علمی و داوری جایزه، اثری را در بخش نوجوان، شایسته رتبه اول ندانست.

رتبه های برتر در بخش کودک:
رتبه سوم به داستان‌های «ستاره کوچولو گم شده» و «هیولای دهکده» اثر نیاز سلامت، رتبه دوم به داستان های «ملکه  پروانه و اسب پروانه» و «خرگوش کوچولو» اثر سما حیدرزاده و رتبه اول به داستان «آخرین جنگل» اثر زهرا خواجوئی اختصاص یافت.

داوری این دوره از جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی را  رضا شجری و منیر عسگرنژاد در کنار هیأت علمی جایزه برعهده داشتند.

به آثار برگزیده در مرحله نهایی، لوح تقدیر و جایزه نقدی تعلق می‌گیرد؛ همچنین دبیرخانه جایزه مهدی آذریزدی تمام آثار راه یافته به مرحله داوری را به نام صاحبان آثار، چاپ و منتشر خواهد کرد.

فراخوان اولین دوره جایزه داستان‌نویسی مهدی آذریزدی در بهمن ماه ۱۳۹۷ از سوی مؤسسه فرهنگی هنری حوض فیروزه با همکاری پاتوق کتاب فیروزه در کاشان منتشر و آثاری که نویسندگان آن کودکان و نوجوانان سراسر کشور بودند، در دو بخش کودک و نوجوان به داوری گذاشته شد. ملاک داوری آثار، داستان کوتاه و رده­ی سنی شرکت­کنندگان از هشت تا پانزده سال بوده است.

دومین دوره از جایزه داستان نویسی مهدی آذریزدی، پاییز ۱۳۹۸ منتشر خواهد شد.

تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید