بحران خنده

259

مملکت به شدت در بحران خنده است و هیچ اقدام مثبتی هم از سوی مسئولین برای از بین بردن این بحران صورت نمی گیرد!

در حالی که بعد از سریال های ماه رمضان، هیچ سریال طنزی از تلویزیون پخش نشده، تنها نشریه ی طنزآلود یعنی گل آقا هم به صورت یکی بود یکی نبود منتشر میشود و نشریه دانشجویی ستون آزاد هم هر روز با تبلیغات بیشتر و مطالب طنز کمتر، بار طنزش خیلی کمتر شده است!

از طرفی در وبلاگستان، طنزنویسان به شدت با بحران سوژه مواجه شده و هر روز مطالب سخیف تر و زرد تری در لینکهای آی طنز(ستون سمت چپ همین وبلاگ) شاهد هستیم و بزرگان طنز هم فعلا به تفسیر و تبیین طنز می پردازند. (رجوع به آخرین مطالب محمود فرجامی).

در همین راستا، م.ص هم طنزی  برای گفتن ندارد و اگر هم طنزی برای گفتن داشته باشد، بامزه  از آب درنمی آورد! یک دفعه هم که طنزش بامزه شده بود، در فیلترینگ ریاست دانشگاه گیر کرد و باعث توقف موقت نشریه پژواک شد!

در روزنامه ها، ستون های طنز به بی مزه ترین و کم مخاطب ترین بخش های روزنامه ها تبدیل شده و حتی برخی خودشان را تا آخر ماه محرم از نوشتن مبرا کرده اند.(ستون از پشت عینک روزنامه خبرورزشی)!

در وب سایت ها هم خبری نیست. فعلا دکتر قلابیِ معروف (م.فه) در تمام سایت های سیاسی چپگرا و مستقل(!)، طنز می نویسد و از بس زیاد می نویسد، مطالبش بیشتر شبیه مطالب جدی شده و بیشتر از تیکه های خنده دار، تیکه های سیاسی می گوید!

در سینما هم طنزپردازان معروف در حاشیه نشسته و کارگردانانی زردپرداز، با فیلم های زردی مثل دلداده و چارچنگولی نبض طنز سینما را به دست گرفته و طنز و هجو را قاطی کرده اند.

در بین دوست و آشنا و فامیل های ما هم، طنازان به جای شوخی و خنده فعلا فقط غر می زنند و به احمدی نژاد فحش می دهند و یا از بس سرشان شلوغه،  وقت طنازی ندارند.

حتی طنزپردازان مخفی که کلی کلیپ و صدای بامزه تولید کرده و در بین مردم پخش می کردند هم بی مزه شده اند و کل کلیپ ها و صداهای طنز گوشی من، پر شده از مزاحمت های تلفنی و ادای یوزارسیف رو درآوردن!

اس ام اس ها رو هم نگو! با مزه ترین اس ام اس، “هر کس در زمان قحطی ۷ اس ام اس بفرستد، در زمان فراوانی ۱۴ اس ام اس به او می فرستیم” شده و هیچ خلاقیتی در اس ام اس های تولیدی وجود ندارد!

البته در تمام اینها استثناهایی وجود دارد. مثل اس ام اس تبلیغ ساختگی پتوی گلبافت که در مورد خوابیدن و زیر و اینهاست! یا تک مطلب های طنز وبلاگستان و یا تک کلیپ بامزه و تک مطالب طنز ژورنالیستی!

بگذریم…

امیدواریم خدا همه طنزپردازان را ctrl+z زده و به حالت قبل برگرداند!

پ.ن اول:

بعضی وقت ها باید کم باشی تا کم بودنت احساس بشه، نه اینکه نباشی تا نبودنت عادت بشه!

پ.ن آخر:

ما هم هستیم! (قابل توجه شهرام همایون!)

تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید