اخبار جشنواره‌هامتفرقهمسابقات نویسندگیمطالب ویژه

مسابقه نمایشنامه نویسی پرده اول

مسابقه نمایشنامه نویسی پرده اول با مشارکت طاقچه و نشر بیدگل در مرداد 1400 برگزار می‌شود.

برای شرکت در مسابقه، فقط کافی است یک نمایشنامۀ تک‌پرده‌ای بنویسید (یا از قبل نوشته باشید) و طبق شرایط زیر، برایمان بفرستید. البته فراموش نکنید که هر نفر می‌تواند حداکثر با ۲ نمایشنامه در این مسابقه شرکت کند.

۱. نمایشنامه باید تألیفی، تک‌پرده‌ای و برای بزرگسالان باشد و قبلاً در جایی منتشر نشده باشد.

۲. حجم نمایش‌نامه باید حداقل ۱۵۰۰ و حداکثر ۳۰۰۰ کلمه باشد.

۳. متن نمایشنامه را در نرم‌افزار ورد (word)، با قلم (فونت) BNazanin و اندازۀ ۱۴ بنویسید.

برای فرستادن نمایشنامه هم به این نکات توجه کنید:

فایل ورد نمایشنامه را به نشانی ایمیل PardeyeAvval@gmail.com بفرستید. در عنوان ایمیل بنویسید «مسابقۀ پردۀ اول». در متن ایمیل نام، نام خانوادگی و یک شمارۀ تماس بنویسید.

مهلت فرستادن آثار ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ است.

داوران و روند داوری

داوری در دو بخش تخصصی (رأی داوران) و مردمی (رأی عمومی) انجام می‌گیرد. داوران تخصصی سه اثر را مستقیماً به‌عنوان آثار برگزیدۀ اول تا سوم انتخاب می‌کنند و ده اثر را هم به رأی مردم می‌گذارند.

داوری مردمی

ده نمایشنامه‌ای که به رأی مردمی گذاشته می‌شوند، از ۵ تا ۸ شهریور برروی طاقچه منتشر می‌شوند. در همین بازۀ زمانی، عموم مردم می‌توانند این آثار را بخوانند و در سایت و اپلیکیشن طاقچه به اثری که پسندیده‌اند، رأی بدهند. نهایتاً یک نمایشنامه که بیشترین رأی را بیاورد، به‌عنوان اثر برگزیدۀ مردمی انتخاب و معرفی می‌شود.

جایزه‌های مسابقه نمایشنامه نویسی پرده اول

با همکاری نشر بیدگل، سعی کرده‌ایم به هر نویسندۀ برگزیده، جایزه‌های متنوعی اهدا کنیم. به همین خاطر، هر جایزه ترکیبی است از هدیه‌ای نقدی، اعتبار خرید کتاب کاغذی از سایت نهنگ و اشتراک طاقچه بی‌نهایت.

جایزۀ برندگان داوری تخصصی

نفر اول: یک‌میلیون تومان وجه نقد + ۴۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک یک‌سالۀ طاقچه بی‌نهایت

نفر دوم: ۷۰۰هزار تومان وجه نقد + ۳۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک شش‌ماهۀ طاقچه بی‌نهایت

نفر سوم: ۵۰۰هزار تومان وجه نقد + ۲۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک شش‌ماهۀ طاقچه بی‌نهایت

جایزۀ منتخب مردمی

یک‌میلیون تومان وجه نقد + ۴۰۰هزار تومان اعتبار خرید کتاب کاغذی + اشتراک یک‌سالۀ طاقچه بی‌نهایت

اعلام نتیجه

در روز ۱۰ شهریور ۱۴۰۰، اسم هر چهار برنده و عنوان نوشته‌شان را در اینستاگرام طاقچه و بیدگل اعلام می‌کنیم. پس از مشخص‌شدن برنده‌ها با آن‌ها تماس می‌گیریم تا برای فرستادن جایزه هماهنگی‌های لازم را بکنیم.

پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه هم در جریان اطلاع‌رسانی‌های مسابقه قرار بگیرید و هم به‌موقع از نتایج آن باخبر شوید، اینستاگرام طاقچه و نشر بیدگل را دنبال کنید.

چند نکتۀ پایانی

از نمایشنامه‌های فرستاده‌شده استفادۀ تجاری نمی‌‌شود. برگزیده‌ای از نمایشنامه‌ها را به‌شکل یک کتاب الکترونیکی رایگان، در مدت‌زمانی محدود بر روی طاقچه منتشر می‌کنیم.

اگر سؤال یا پیشنهادی داشتید، می‌توانید به شمارۀ ۰۹۰۳۳۴۵۵۱۱۵ در واتس‌اپ پیام بدهید.

مهدی صالح پور

مهدی صالح‌پور هستم. حدود پانزده سال وبلاگ نوشتم، دوازده سال خبرنگاری کردم، ده سال در تلویزیون نوشتم، در حال نگارش نخستین کتابم هستم. تجربه کارگردانی و تهیه‌کنندگی در تلویزیون دارم. این روزها مدیر مجموعه تولید محتوای شنیداری قناری هستم و در حوزه کتاب و کتاب صوتی فعالیت می‌کنم. خوشحالم که اینجا، میم‌صاد آنلاین، خانه امن مجازی من را دنبال می‌کنید...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا