سال‌های 92 تا 94نوشته‌های وبلاگی

گزارش‌بلاگ آبان ماه

دو ماهی می شود که سیستم به روز رسانی وبلاگ، محتوای پست ها، شیوه انتشار نوشته ها، امکانات فورگراند و بک‌گراند وبلاگ و از همه مهم تر ظاهر وبلاگ تغییرات اساسی پیدا کرده. این بار به جای وعده وعیدها، بعد از دو ماه پروسه اجرای آزمایشی تغییرات، اولین گزارش ماهانه دوربرگردون؛ شامل برترین و پربازدیدترین لینک های توصیه شده در ماه گذشته، آماری کوتاه از بازدیدکنندگان و گزارش مختصری از اینستاگرامم در آبان ماه ۱۳۹۳ را می توانید در ادامه بخوانید.

لینکدونی:

بهترین لینک ماه گذشته از نگاه شما، با ۱۴۳ کلیک نوشته رضا شکراللهی در خوابگرد با عنوان «میان پریودِ من تا ماه گردون!» بود که در مورد اشتباه یکی از مسئولین ارشد کشور در مورد ترجمه ی درستِ کلمه ی «پریود» به معنای «دوره ی زمانی» در یکی از سخنرانی های «عباس کیارستمی» بود که به همین خاطر از این مسئله با عنوان «تعبیر بی‌شرمانه‌ی مغز متفکر مشروب‌خوار غربگرای افتاده در داخل غرب» یاد کرده بود! خدا به همه مسئولین ما، درصد کمی شعور عطا کند… ان شا الله!

دومین لینک «عکس جنجالی دو خبرنگار در یک نشست خبری!» با ۱۴۳ کلیک، تصویر بنده و همسر، در نشست خبری جشنواره گزارش یک نگرانی بود که توسط سینماپرس منتشر شده بود. که البته شیطنت بنده باعث پربازدید شدن این عکس شد! «بیماری های جنسی-روانی و لامپ!» هم یادداشت الهام کاظمی در وبلاگش بود که در مورد انتشار فیلم خارج کردن لامپ از واژن یک دختر نوشته بود؛ که نگاه بدیعی به این مسئله داشت و ۱۲۷ کلیک خورد.

انتشار زودهنگام خبر جانشینی سرافراز به جای ضرغامی در بانی فیلم، لینک به فارنت برای مضحک ترین اختراعات بشر و لینک به وبلاگ زهرا اچ بی در مورد تحقیق بی رحمانه ولی جالبِ یک شبکه ماهواره ای در مورد گرگ ها هم با بیش از ۱۰۰ کلیک، جز پربازدیدترین لینک های ماه گذشته بودند.

آمار:

آبان ماه ۱۳۹۳ در راستای تغییرات ظاهری و باطنی، به طور میانگین هر سه روز، یک پست منتشر شد که با این پست، شد ۱۱ تا! در این ماه، ۳۷۷۸ نفر قریب به ۱۳۰۰۰ بازدید از دوربرگردون داشتند که آمار خوبی به حساب می آید. هر بازدیدکننده به طور میانگین، بیش از ۳ صفحه را مطالعه کرده و نزدیک به ۶ دقیقه در وبلاگ حضور داشته است.

در ماه گذشته، دوربرگردون با رشد ۲ میلیون و یکصدهزار پله ای، به رتبه ۱،۸۸۴،۹۸۹ ُمین سایت پربازدید دنیا(!) و ۳۴،۴۲۸ ُمین سایت پربازدید کشور تبدیل شد.

بیشترین تنوع بازدیدکنندگان برای روز ۱۴ آبان بود که ۱۷۱ نفر ۶۴۳ بازدید انجام دادند. کمترین تنوع هم برای ۲۵ آبان بود که کمتر از ۱۰۰ نفر مراجعه کردند و ۳۴۰ بازدید داشتند.

در این ماه یک سوم بازدیدکنندگان ویندوز۷ و یک سوم سیستم عامل اندروید داشتند. ۳۳ درصد با مرورگر پیش فرض اندروید، ۲۵ درصد فایرفاکس و ۲۲ درصد با کروم به اینجا آمدند. ۴۰ درصد به طور مستقیم، ۳۵ درصد از طریق لینک در سایت ها و ۲۵ درصد از طریق سرچ در موتورهای جستجو به دوربرگردون رسیدند.

بر روی نام بنده در وبلاگ عبدالله روا ۷۳۰ نفر کلیک کرده و به اینجا آمدند و از وبلاگ محیا ۲۳۶ نفر به دوربرگردون آمدند. در این ماه همچنین وبلاگ «آینده از آن حزب الله!» نزدیک به ۱۰۰ نفر بازدیدکننده به اینجا اضافه کرد. ۳۶ نفر از فیسبوک، ۲۲ نفر از چهره بلاگ، ۱۸ نفر از سایت پارک وب و ۱۶ نفر از فیدخوانِ فیدلی به دوربرگردون رسیدند. ۱۱ نفر از وبگذر و ۱۰ نفر هم اینستاگرام آمدند. مجموعا ۱۱۰ سایت به دوربرگردون در این ماه لینک دادند.

پست من اگر زنده خانه دار بودم ۵۵۲ بازدید، قسمت سوم راهنمای ازدواج ۴۱۱ بازدید و پست ویژه عاشورا ۳۶۵ بازدید داشتند. در این ماه همچنین تهرانی‌ها، اصفهانی‌ها و مشهدی‌ها به ترتیب، بیشترین بازدیدها را از دوربرگردون داشته اند. ۲۱۸ کامنت هم برای نوشته های این ماه، ثبت شد.

اینستاگرام:

در آبان ماه ۹۳، ۱۷ عکس هم در اینستاگرام منتشر کردم که تصویر تمامی آنها، در وبلاگ با عنوان «دنیا از نگاه من» منتشر شد. ۵ عکس بیشتر از ۱۰۰ لایک خورد! تصویر دسته جمعی نمایشگاه مطبوعات با حامدمحضرنیا و دیگران، تصویر میز تلویزیون مان(!)، تصویر قرمه سبزی دستپخت همسر و تصویری از لابی محل کار در دهه اول ماه محرم و یک عکس دیگر پرطرفدارترین تصاویر بودند. عکس اورجینال پروفایل اینستاگرامم هم با ۶۹ لایک کم طرفدارترین عکس ماه آبان بود. دمتان گرم!

مهدی صالح پور

مهدی صالح‌پور هستم. حدود پانزده سال وبلاگ نوشتم، دوازده سال خبرنگاری کردم، ده سال در تلویزیون نوشتم، در حال نگارش نخستین کتابم هستم. تجربه کارگردانی و تهیه‌کنندگی در تلویزیون دارم. این روزها مدیر مجموعه تولید محتوای شنیداری قناری هستم و در حوزه کتاب و کتاب صوتی فعالیت می‌کنم. خوشحالم که اینجا، میم‌صاد آنلاین، خانه امن مجازی من را دنبال می‌کنید...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا