جایزه ناداستان پیرسوک؛ دوره نخست

1947

تولد جایزه‌ای ادبی برای ناداستان‌ها در شیراز؛ مدیر مجموعه فرهنگی، هنری پیرسوک گفت: علاقمندان تا نیمه آبان‌ماه امسال برای ارسال اثر به جایزه ناداستان پیرسوک فرصت دارند.

نیما تقوی در تشریح اهداف برگزاری این جایزه ادبی گفت: در اینجا شهر بیشتر از یک مکان است و مهم روایت فردی ما از شهر است.

وی با بیان اینکه انتخاب زاویه دید، روش نوشتن و منظر روایت با نویسنده است، افزود: اما این جستار باید بخشی از تجربه زیسته نویسنده باشد.

به گفته مدیر پیرسوک، ناداستان‌هایی شانس پذیرش در مراحل بالای داوری را دارند که روایتی ورای خاطره یا توصیف صرف باشند؛ چراکه «نگاه فردی و تجربه یگانه هر فرد از شهر برای ما اهمیت بسیار دارد.»

بنا به اعلام نیما تقوی، شرکت در جایزه ناداستان پیرسوک مختص تمام فارسی‌زبانان جهان است، آثار ارسالی باید بیش از ۱۵۰۰ کلمه و کمتر از ۴۵۰۰ کلمه باشد و هر نفر امکان ارسال یک اثر را خواهد داشت. چاپ نشدن اثر ارسالی در هیچ شکلی از اشکال کتاب، مجله، روزنامه و… و ارسال نشدن اثر برای هیچ یک از جشنواره‌ها و مسابقه‌ها، از دیگر شروط این جایزه است.

برگزارکنندگان جایزه ناداستان پیرسوک از علاقه‌مندان به شرکت در این جایزه ادبی خواسته‌اند که مشخصات نویسنده، شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس، کشور، استان و شهر محل اقامت و خلاصه رزومه به صورت مجزا و در فایل دیگری (در همان ایمیل) همراه با اثر فرستاده شده و از ذکر نام و یا هرگونه مشخصات در فایل اثر ارسالی خودداری خودداری شود. ارسال اثر در قالب فایل (WORD) و PDF با فونت ب.نازنین و اندازه ۱۴ از دیگر شروط آثاری است که علاقه‌مندان به شرکت در جایزه ادبی ناداستان پیرسوک می‌توانند با در نظرداشتن آن‌ها اثر خود را به نشانی ایمیل pirsook.award@gmail.com  ارسال کنند.

به گفته وی، مهلت ارسال آثار برای شرکت در جایزه ناداستان پیرسوک، نیمه آبان‌ماه امسال است و اختتامیه مراسم نیز شب یلدای ۹۸ برگزار و به سه اثر برگزیده این جایزه ادبی تندیس جشنواره و جایزه نقدی اهدا می‌شود؛ همچنین پیرسوک در چاپ آثار ارسالی مختار است و می‌تواند ناداستان‌های رسیده را در قالب کتاب یا فایل الکترونیک انتشار دهد. نام داوران مرحله نخست و نهایی جایزه ادبی ناداستان پیرسوک پس از اتمام داوری اعلام خواهد شد.

شرایط شرکت در جایزه ناداستان پیرسوک

– این جایزه مختص تمام فارسی زبانان است و از هر جای دنیا می توان در آن شرکت جست.
– اثر ارسالی نباید کمتر از هزار و پانصد کلمه و بیشتر از چهار هزار و پانصد کلمه باشد.
– هر نویسنده تنها می‎تواند یک اثر به جشنواره ارسال کند.
– آثار ارسالی نباید پیش‎تر به هیچ شکل چاپ و منتشر شده باشند و نباید در جایزه یا جشنواره دیگری شرکت یافته باشند.
– مشخصات نویسنده، نام و نام خانوادگی، شماره تماس، کشور، استان و شهر محل اقامت و خلاصه رزومه به صورت مجزا و در فایل دیگری (در همان ایمیل) همراه با اثر فرستاده شود. از ذکر نام و یا هرگونه مشخصات در فایل اثر ارسالی خودداری کنید.
– آثار باید به شکل فایل ورد و پی دی اف با فونت ب نازنین اندازه ۱۴ به ایمیل آدرس pirsook.award@gmail.com فرستاده شود.
– مهلت ارسال آثار تا نیمه آبان ۱۳۹۸ است.
– مراسم اختتامیه جشنواره در شب یلدای ۱۳۹۸ با اعلام آثار برگزیده، برگزار خواهد شد.
– به سه اثر برگزیده تندیس جشنواره و جایزه نقدی اهدا خواهد شد.
– پیرسوک در چاپ آثار ارسالی مختار است و می‌تواند ناداستان‌های رسیده را در قالب کتاب یا فایل الکترونیک انتشار دهد.
– نام داوران مرحله نخست و نهایی پس از اتمام داوری اعلام خواهد شد.
– ارسال آثار به منزله پذیرش مفاد جایزه است.

تبلیغات

6 دیدگاه‌ها

  1. توضیحات نحوه نگارش اثری که قرار است در این مسابقه شرکت کند به هیچ وجه کافی نبود . برای فراخوان ادبی نباید طرح معما کرد اگر نیت واقعا ارزیابی اثر نه سردگرم کردن برای رد نوشته ادبی باشد! شرح کافی و جامعی لازم بود بخصوص که این اولین تجربه حضور شان به عنوان برگزار کننده این موضوع است .

  2. فکر کردند اگر سخت توضیح بدهند مسابقه جذاب تر میشه …
    من الان متوجه نشدم یعنی چی مسابقه ناداستان؟ ناداستانی راجع به شهر؟

  3. می خواستم بدونم نویسنده هایی که به عنوان برنده اعلام نمی شن هم می تونن نظر یا رتبه کارشون رو بدونن؟

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید