مسابقه نمایشنامه‌نویسی کُردی و فارسی

91

انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان از انتشار فراخوان مسابقه نمایشنامه‌نویسی به عنوان یکی از اولین اقدامات این انجمن در سال ۹۹ خبر داد.

انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره‌کل هنرهای نمایشی و مرکز تحقیقات کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان مسابقه نمایشنامه‌نویسی در راستای شناخت نیروهای توانمند و خلاق در عرصه نمایشنامه نویسی و ارتقای سطح نمایشنامه نویسی برگزار می‌کند.

 

این مسابقه چند بخش دارد؟

با توجه به شرایط موجود در جامعه و بحران کرونا، مسابقه نمایشنامه نویسی با محوریت «ادبیات نمایشی و بحران اپیدمیک (انسان – هنر – بحران)» در دو حوزه زبان کُردی و فارسی و در دو بخش اصلی و نمایشنامه‌های کمدی پیش بینی شده است.

 

موضوعات این مسابقه چه مواردی هستند؟

موضوع نمایشنامه‌های ارسالی آزاد است، اما با توجه به بحران شیوع کرونا و تاثیر آن بر زندگی فردی و حیات جمعی انسان و چالش‌های اپیدمی در زندگی بشری، آثاری که به این موضوع بپردازند، در اولویت انتخاب قرار دارند.

 

بخش نمایشنامه‌های کمدی فاخر؛ به صورت ویژه و رقابتی با اولویت موضوع (انسان – هنر – بحران) پیش‌بینی شده است که نمایشنامه نویسان می‌توانند در این بخش نیز نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

 

داوری آثار چگونه انجام می‌شود؟

متون ارسالی توسط هیات داوران مسابقه مورد خوانش و قضاوت قرار خواهند گرفت. به‌همت مرکز تحقیقات کردستان‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان تعداد ۱۰ نمایشنامه برتر و منتخب داوران مسابقه در جلد چهارم کتاب مجموعه نمایشنامه «روژژمیری شاریک» به چاپ می‌رسد.

 

شرایط شرکت در این مسابقه چیست؟

هر نمایشنامه نویس می‌تواند در هر بخش یک اثر را به دبیرخانه مسابقه ارسال کند

مهلت ارسال آثار تا چه زمانی است؟

آخرین مهلت ارسال آثار تا پایان خرداد ماه ۹۹ اعلام شده است و زمان اعلام نتایج مسابقه نیز نیمه دوم تیر ماه سال جاری خواهد بود.

تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید