فراخوان داستان کوتاه نشر ناسنگ

4950

نشر ناسنگ با هدف شناسایی استعدادها و ارزیابی توان ادبی کشور نخستین فراخوان داستان کوتاه نشر ناسنگ خود را منتشر کرد. علاقه‌مندان تا ۱۵ مرداد فرصت دارند تا آثار خود را به ایمیل این فراخوان ارسال کنند.

هدف از برگزاری این مسابقه چیست؟

نشر ناسنگ با دو هدف «شناسایی استعدادها و ارزیابی توان ادبی کشور در حوزه ادبیات داستانی» و «نهادینه ساختن اهمیت فرهنگ‌های بومی با زبان داستان» نخستین فراخوان داستان کوتاه نشر ناسنگ خود را منتشر کرد. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در دو بخش «آزاد» و «اقلیمی (بومی)» ارسال کنند.

شرایط شرکت در این مسابقه چیست؟

آثار ارسالی باید داستان‌هایی در حداکثر چهار هزار کلمه باشد.

آثار ارسالی نباید پیشتر در کتب یا نشریات منتشر شده باشند.

علاقه‌مندان باید آثار ارسالی خود را با فونت B Nazanin، اندازه ۱۴ و با بیان مشخصات کامل و خلاصه‌ای از بیوگرافی نویسنده در فایلی جداگانه به نشانی nashr.nasang@gmail.com ارسال کنند.

هر نویسنده می‌تواند حداکثر تا پنج اثر را ارسال کند. (از هر نویسنده به شرط دارا بودن کیفیت مناسب داستان‌ها، حداکثر دو اثر چاپ خواهد شد، که بدیهی است، انتخاب آن با هیئت داوران خواهد بود.)

داستان‌ها باید بصورت فایل word ارسال شوند.

هنگام ارسال آثار، عنوان ایمیل «فراخوان داستان کوتاه» نوشته شود.

همه نویسندگان در سراسر کشور بدون محدودیت سنی می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

داستان‌های کوتاه ارسالی در قالب یک کتاب با نام نویسنده هر داستان در زیر داستان خودش، چاپ خواهد شد. (هیئت نظارت و اساتید نشر ناسنگ حق دارند در صورت لزوم داستان‌های برتر را از میان داستان‌های ارسالی گزینش و بهترین‌ها را برای چاپ انتخاب کنند.)

به دلیل اهمیت کیفی داستان‌ها و دارا بودن حداقل استانداردهای لازم برای یک داستان، اگر هیئت داوران هیچیک از ۵ اثر ارسالی یک فرد را، دارای مشخصات یک داستان کامل ولی کوتاه، تشخیص ندهد، حق دارند وی را از لیست نویسندگان حذف کرده و آثارش را منتشر نکنند.

نشر ناسنگ مسئولیت تامین و پرداخت هزینه تولید و چاپ کتاب را به عهده خواهد گرفت.

آثار برگزیده بصورت مجموعه داستان به چاپ خواهد رسید و یک نسخه به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

مهلت ارسال آثار تا چه زمانی است؟

زمان ارسال آثار تا ۱۵ مرداد ٩٩ است و نتایج روز پنجم شهریور ۱۳۹۹ اعلام خواهد شد.

تبلیغات

7 دیدگاه‌ها

  1. وقتتون بخیر
    سوالی داشتم…جایزه ی مسابقه صرفا چاپ اثر و بعضا شهرت فرد هست؟ و تموم حقوق مادی به نشر ناسنگ تعلق میگیره؟

  2. چی به نویسنده میرسه؟ چه امتیازی داره برای من نویسنده؟ داستان رو دستکاری می کنید یا نه؟ باید جزئیات مسابقه نوشته بشه. اگر شما خودتون نویسنده هستید چرا بصورت مبهم این مسابقه رو ارائه داده اید؟

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید