جشنواره فرهنگی نثر آذربایجان

613

فراخوان جشنواره فرهنگی نثر آذربایجان در مراغه منتشر شد.

این جشنواره فرهنگی با همکاری انجمن نویسندگان شهرستان بیست و پنجم آذرماه همزمان با روز پژوهش برگزار می‌شود.

برگزاری این جشنواره در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی منطقه و ترویج و اشاعه هنر نویسندگی و بسترسازی لازم برای فعالیت‌های ادبی میان تمام اقشار جامعه انجام می‌شود. همچنین این جشنواره فرصتی برای شناساندن ابعاد مختلف فرهنگی آذربایجان با بهره گیری از شیوه‌های نوین نویسندگی است.

این جشنواره فرهنگی و ادبی در ۲ محور داستان و داستان کوتاه و نیز نقد و پژوهش برگزار می‌شود و نویسندگان منطقه می‌توانند آثار خود را در این زمینه‌ها به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

در بخش داستان، نویسندگان باید داستانک‌ها یا داستان‌های کوتاه خود را به دبیرخانه جشنواره فرهنگی نثر آذربایجان ارسال کنند.

نویسندگان و پژوهشگران حوزه ادبیات می‌توانند آثار خود را در این موضوعات و زمینه‌ها تا ۳۰ آبان ماه سال‌جاری به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه ارسال کنند.

آیین اختتامیه این جشنواره فرهنگی و ادبی نیز با معرفی آثار برتر در محورهای مختلف ۲۵ آذر ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.

احمد دادرس فیاضی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره فرهنگی با همکاری این اداره و انجمن نویسندگان شهرستان بیست و پنجم آذرماه همزمان با روز پژوهش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره در راستای ارتقای فرهنگ عمومی و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی منطقه و ترویج و اشاعه هنر نویسندگی و بسترسازی لازم برای فعالیت‌های ادبی میان تمام اقشار جامعه انجام می‌شود.

دارس فیاضی اضافه کرد: همچنین این جشنواره فرصتی برای شناساندن ابعاد مختلف فرهنگی آذربایجان با بهره گیری از شیوه‌های نوین نویسندگی است.

وی گفت: این جشنواره فرهنگی و ادبی در ۲ محور داستان و داستان کوتاه و نیز نقد و پژوهش برگزار می‌شود و نویسندگان منطقه می‌توانند آثار خود را در این زمینه‌ها به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: بخش نقد و پژوهش این جشنواره با محوریت تحقیق در ادبیات داستانی و پژوهش در زمینه‌های مختلف از جمله ادبیات و مشاهیر ادبی آذربایجان در حوزه نثر، فرهنگ و ادبیات عامیانه و محلی، فولکلور و ادبیات بومی، جایگاه زبان و ادب فارسی در حوزه نثر آذربایجان و انواع ادبی در حوزه نثر خواهد بود.

دادرس فیاضی ادامه داد: ادبیات نثر معاصر، تاریخ ادبیات و سبک شناسی، نظریه و مکتب ادبی آذربایجان، دستور زبان، زبان شناسی و نیز اثر پذیری و اثرگذاری متقابل ادبیات فارسی و ترکی، آسیب‌های اجتماعی در متون نثر آذربایجان و نیز نمونه‌های فرهنگی چون حجاب، نماز، ایثار و شهادت در متون نثر این خطه از زمینه‌هایی است که آثار پژوهشی در آن پذیرفته خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین آثار نثر در زمینه شعار راهبردی سال‌جاری به عنوان رونق تولید نیز از موضوعات آثار این جشنواره فرهنگی و ادبی نیز خواهد بود.

وی گفت: نویسندگان و پژوهشگران حوزه ادبیات می‌توانند آثار خود را در این موضوعات و زمینه‌ها تا ۳۰ آبان ماه سال‌جاری به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه ارسال کنند.

وی افزود: آیین اختتامیه این جشنواره فرهنگی و ادبی نیز با معرفی آثار برتر در محورهای مختلف ۲۵ آذر ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید