سومین جشنواره استانی «داستان شیراز» برگزیدگانش را اعلام کرد

هیئت داوران در بخش‌های داستان‌نویسان نوجوان، فیلم‌نامه، نمایشنامه، داستان کوتاه و شعر نو، طی سه مرحله به بررسی و داوری آثار پرداختند که هر یک از داوران، امتیازات خود را به صورت جداگانه اعلام کردند. مبنا بر مقایسه نسبی آثار با یکدیگر و بنا به معیارهای اعلام‌شده جشنواره بود. به‌طور طبیعی، آثاری که تا حدود بیشتری و از جنبه‌های متنوع‌‌‌تری نظر داوران را در ارتباط با آن معیارها جلب کرده بودند، جمع امتیازات بیشتری به دست آوردند.

هیئت داوران سومین دوره جشنواره استانی داستان‌نویسی و شعر «داستان شیراز»، از همه داستان‌‌نویسان و هنرمندانی که آثار خود را به جشنواره فرستادند، سپاسگزاری کرد و بر این اساس، هیئت داوران، نتایج نهایی را به صورت مجزا در هر بخش به شرح زیر اعلام کرد:

بخش داستان کوتاه:
بر اساس رای مجید خادم، دانیال عماری و الهام فردویی، داوران بخش داستان کوتاه:
داستان کوتاه «لِی لِی» اثر شادان زیدآبادی داستان برتر و داستان‌های «هنگامه خاموش» اثر سارا عمرانی و «رمز جدول» اثر علی نوروزی داستان‌های شایسته تقدیر، معرفی شدند.

بخش داستان‌نویسان نوجوان:
هیئت داوران این بخش متشکل از محمدعلی نجفی، سارا صحت و غزاله سبوکی؛ داستان کوتاه «فرار دوَرانی» اثر محدثه اژدری داستان برتر و داستان‌های «ارمغان خاکستری» اثر ثنا صادق و «دندون طلا» اثر الناز شگفت داستان‌های شایسته تقدیر، معرفی کردند.

بخش فیلم‌نامه کوتاه:
داوران بخش فیلم‌نامه کوتاه متشکل از محمدعلی نجفی و یاسر قاسمی، به دلیل تعداد کم آثار در بخش نهایی و همچنین مسائل کیفی و زیبایی‌شناختی آن آثار، هیچ یک را اثر برتر و یا شایسته تقدیر معرفی نکرد.

بخش نمایشنامه:
هیئت داوران بخش نمایش‌نامه که نجمه بهاری و مجید خادم بودند هیچ اثری را در این بخش حائز عنوان برتر ندانستند و نمایشنامه «مراقبت‌های ویژه» اثر چکاوک کافی و همچنین نمایشنامه «اگنس» اثر آیدا آهنگری را آثار شایسته تقدیر، معرفی کردند.

بخش شعر نو:
داوران بخش شعر نو متشکل از کیوان اصلاح‌پذیر، محمدرضا ضیغمی و مهرداد گوهری، شعر «مزارع مرگ» اثر لیلا محمدی شعر برتر و شعرهای «جلجتا» اثر فاطمه نظری  و «از نردبان فهمت این احساس بالا نمی‌رود» اثر بهنام کشاورز اشعار شایسته تقدیر، معرفی کردند.

مطلب قبلینامزدهای نهایی چهارمین جشنواره داستان کوتاه زاینده‌رود معرفی شدند
مطلب بعدیمهلت ارسال آثار به جشنواره دوسالانه حسین منزوی تمدید شد
مهدی صالح‌پور هستم. حدود پانزده سال وبلاگ نوشتم، دوازده سال خبرنگاری کردم، ده سال در تلویزیون نوشتم، در حال نگارش نخستین کتابم هستم. تجربه کارگردانی و تهیه‌کنندگی در تلویزیون دارم. این روزها مدیر مجموعه تولید محتوای شنیداری قناری هستم و در حوزه کتاب و کتاب صوتی فعالیت می‌کنم. خوشحالم که اینجا، میم‌صاد آنلاین، خانه امن مجازی من را دنبال می‌کنید...

پاسخی ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.