سال‌های 90 تا 92نوشته‌های وبلاگی

زن‌ها شیطان‌اند!

قبل‌نوشت: این نوشته به‌هیچ وجه توهین به زنان نیست! فقط یک برداشتِ آزادی‌ست از یک مجموعه اتفاقاتی حولِ زن‌ها، و تاثیرِ آن بر نویسنده‌ی این پست؛ که پیشاپیش از شکیبایی دوستان برای خواندنِ کاملِ این نوشته، سپاس‌گزاری می‌کنم.

مقدمه: شاید تکراری و کلیشه باشد، اما اگر کوچک‌ترین اطلاعی از داستانِ رجعتِ آدم و حوا به زمین داشته باشیم، می‌توانیم نسبت به این که زن‌ها کجای زندگی مردها قرار دارند، نگاهِ دقیق‌تری پیدا کنیم. به قولِ مدیرِ سابق‌ی(!)، می‌توان این‌طور هم به داستان نگاه کرد که «زن‌ها یا ساده‌اند یا مغرض!»؛ گاهی احساس می‌کنی هر چه می‌کنند از سرِ سادگی است، اما مدارکی وجود دارد که ثابت می‌کند، همیشه این‌طور نیست!

پیچیدگی‌شخصیت‌شان، کارکردی دوگانه دارد. یعنی همان‌قدر که می‌توان این پیچیدگی را مثبت تلقی‌کرد و آن را به فالِ نیک گرفت، همان‌قدر هم می‌شود این پیچیدگی را منفی دانست؛ یک جور تله برای به دام انداختنِ مردها!

نگاه ما مردها به زن‌ها، ابتدایِ ساکن، نگاه بسیار مثبتی‌ست. از بدوِ تولد، زن برای ما یک شخصیتِ دوست‌داشتنی‌ست که در قالبِ مادرِ مهربان‌مان، به ما معرفی می‌شود، که تمام و کمال حواسش به ما هست و حتی طاقتِ گریه‌کردنِ ما را هم ندارد. (البته که از طرفی می‌توان این طور هم نگاه کرد که چون گزینه‌ی دیگری جز مادر برای نگه‌داری‌مان وجود ندارد، این‌طور مثبت نگاه می‌کنیم! بالاخره ما مردها خودمان را بهتر می‌شناسیم، می‌دانیم آدمِ نگه‌داشتنِ بچه نیستیم!) این نگاهِ قدیسی به زن، که ابتدا نسبت به مادر و بعد نسبت به بقیه زن‌ها در ما به وجود می‌آید، تا دوران مدرسه و تحصیل ادامه پیدا می‌کند. خانم‌های مهربانِ معلمِ مهد و مدرسه‌ یا خاله‌های به ظاهر دوست‌داشتنیِ برنامه‌های‌کودک. همه‌ی این آدم‌ها، به پسر بچه‌ی زیرِ ۱۰ ساله‌ی از همه جا بی‌خبر(!) این مسئله را القا می‌کنند که زن‌ها مهربان‌ترین موجوداتِ عالم‌ند و چون «بهشت زیرِ پای مادران است» مادرها اشتباه ندارند و همیشه حق با آنهاست و «زن‌ها دوست‌داشتنی‌ند، چون مردها دوست‌شان دارند» و تفکراتی از این دست؛ در کنارِ این مسئله، بحث نام‌گذاری‌ها هم که الان به صورتِ جوک و طنز دست به دست می‌شود را هم می‌توانید اضافه کنید. «دقت کردید که همه چیزهای خوب خانم هستند: خورشید خانم، پروانه خانم، مهتاب خانم! اما همه چیزهای بد آقا هستند: آقا دزده، آقا گاوه، آقا گرگه!»

برای خیلی از ذکور، این نگاهِ مثبتِ افراطی به زن‌ها، تا اولین مواجهه مستقیمِ با زن‌ها (اولین فردِ غیر از مادر؛ که بدون نگاه احساسیِ به پسر، رگه‌هایی از شخصیت شیطانیِ خود را هم بروز بدهد!) ادامه دارد. ماجرا درست آنجا شروع می‌شود که این زنِ همیشه به ظاهر خوب، به مرور در نگاه مرد، می‌شکند و ذره‌ذره از بین می‌رود.

وقتی اولین نامهربانی‌ها را از جانبِ زن‌های دیگرِ غیر از مادرش نسبت به خودش می‌بیند، وقتی حتی اولین نامهربانی‌های مادرِ همیشه مهربانش نسبت به آدم‌ها (غیر از خودش) را می‌بیند، وقتی نامهربانی‌های زن‌های دیگر نسبت به خودشان و نسبت به آدم‌های دیگر را می‌بیند، تازه به این نتیجه می‌رسد که، برخلافِ دورانِ کودکی‌که عموماً جوابِ سوالِ مامانتو بیشتر دوس داری یا باباتو؟ گزینه‌ی دوم خیلی مهجور واقع می‌شده، پدرها هم می‌توانند اندازه مادر و یا حتی بیشتر برای بچه‌شان مهربان باشند. تازه متوجه می‌شوند که اسیرِ صحنه‌آراییِ خطرناکِ یک جور جنگِ نرمِ رسانه‌ای بوده‌ند که در آن، همیشه مادر را مهربان‌تر از پدر دانسته و تلاش کرده به شکلِ بزرگ‌نمایی‌شده، شخصیت زن‌ها را مهربان‌تر نشان بدهد، در حالی‌که ماجرا، چیز دیگری ست.

زن‌ها، شیطان‌اند. البته که این نفی‌شیطان بودن مردها نیست! (به قول علما «اثباتِ شی، نفیِ ماعدا نمی‌کند!» اما در اینِ مورد، بحث بر سر شیطان بودنِ زنان است. وگرنه ‌هر زنی می‌تواند با استفاده از همین دلایل، شیطان بودن مردها را اثبات کند.) این را البته مردها خیلی دیر می‌فهمند. وقتی‌که به چشم خویشتن، روحیاتِ شیطانیِ و خصمانه‌ی زن‌ها را می‌بینند. وقتی‌که می‌بینند که این زن‌های در ظاهر دوست‌داشتنی و مهربان، گاه پیش می‌آید به خودشان و به‌ هم جنس‌های خود هم رحم نمی‌کنند. وقتی می‌بینند این زن‌ها، پشتِ ظاهرِ بسیارِ لطیف و آرام، چه نگاه حیله‌گرانه ای به دنیا و زندگی و مردها و زن‌ها و حتی خودشان دارند. وقتی می‌بینند که این پیچیدگی‌شخصیت زن‌ها، که ‌هیچوقت نتوانی خیر و شر شان را تشخیص دهی، فرصت نیست، بلکه تهدید بزرگی ست. وقتی می‌بینند رفتارِ زن‌ها، مصداقِ بارزِ مکرِ شیطانی‌ست که فقط وسوسه‌کننده‌ند، انتخاب کننده مردها هستند و در ظاهر بازنده، مردها!

نمودِ بیرونیِ این روحیات شیطانی را هم می‌توان در تاثیراتی‌که در همه‌ی اعصار تاریخ، مردها از زن‌ها گرفته اند، دید. چه داستان‌های تاریخی ای‌که وجود دارد، که مبیّن این مسئله ند که‌همیشه عاملِ نابودی‌شخصیتِ مردِ اصلی داستان، تحتِ تاثیرِ زن‌ها نابود شده. و چه داستان‌های تاریخی ای‌که وجود دارد که نشان دهنده‌ی خباثتِ زن‌ها، به ذاتِ خباثت است. (در همین رابطه در راستای همین جنگِ نرمِ رسانه ای، جمله‌ی معروفِ «همیشه پشتِ سرِ هر مردِ موفقی، یک زن موفق وجود دارد» را هم اضافه کنید!)

کمی اگر مصداقی تر بخواهیم صحبت کنیم، می رسیم به کُنهِ پشتِ پرده‌ی ارتباط؛ عموماً هر ارتباطِ دو طرفه ای، یک دلبر دارد و یک دل داده. این زن‌ها هستند که‌همیشه، حتی اگر دل داده باشند، نقش دلبر را بازی می‌کنند، گویی‌که‌هیچگاه دل داده نمی‌شوند. در حالی‌که می‌توان با بررسی و تحلیل چند نمونه‌ی ارتباطی، نشان داد که چطور، اینِ موجوداتِ پیچیده‌ی هفت خط(!)، خود را از نقشِ دلداده، به دلبر تغییر داده و با تغییرِ بازی، خود را از حالتِ شروع کننده خارج کرده و مردها، شروع کننده‌ی ارتباطات شناخته می‌شوند؛ در حالی‌که در اصل، این دلدادگی زن‌ها بوده و شروع کننده ارتباط آن‌ها بوده ند، اما در ظاهر، همیشه ورق طوری برمی گردد که انگار، مردها محکوم به دلدادگی و شروع ند و زن‌ها محکوم به دلبری و پذیرنده!

واقعیتی‌که وجود دارد، این است که زن‌ها توانایی این را دارند که با حیله‌های زنانه، همیشه راهی برای اثبات حقانیتِ خودشان، برای پیش بردِ اهدافشان و برای رسیدن به آنچه می خواهند، پیدا کنند. ذاتِ تاثیرگذاری‌شان در کنارِ ذاتِ تاثیرپذیریِ مردها، باعث شده تا زن‌ها، با استفاده از داشته‌های زنانه شان در برابرِ ناداشته‌های مردانه، پیروزِ این جدال باشند. ولی نکته‌ی مهم اینجاست، که زن‌ها گاه فراموش می‌کنند که دست بالای دست بسیار است. و این مردها هستند که‌هر چقدر که اسیر وسوسه‌های‌شیطانیِ زن‌ها بشوند، باز به واسطه‌ی ذاتِ مردانگی، پتانسیلِ پیروزی را دارا هستند.

زن‌ها از آنجایی‌که توانایی انجام کارها و رسیدنِ به اهداف شومشان را ندارند، همیشه در نقش یک وسوسه کننده قرار می گیرند که بعد از ارائه پیشنهادِ خبیثانه شان و پذیرشش از جانبِ مرد، کنار می‌کشند که بی گناه به نظر برسند. در حالی‌که مردها، حتی اگر به واسطه‌ی‌شخصیتِ مهربان و خیرخواهی‌که از کودکی در ذهنشان از زن‌ها ساخته شده است، اسیرِ این پیشنهاداتی‌که در پوشش خیرخواهانه مطرح می‌شوند قرار گیرند، اما در نهایت، راهی برای جبران پیدا می‌کنند.

قسمتِ جالبِ داستان دقیقاً این جاست که زن‌ها، بعد از تلاش‌هایی‌که برای تغییرِ نقش شان از دلداده به دلبر انجام می دهند، و بعد از تلاش‌هایی‌که برای وسوسه‌ی مردها برای رسیدن به اهدافشان انجام می دهند و کنار می‌کشند، در لحظه‌ی آخر بازنده‌ی داستان می‌شوند. به این شکل که در طرفِ دیگرِ ماجرا، نه تنها این مرد نیست که به جنگِ زن آمده، بلکه پای یک زنِ دیگر در میان است و حیله‌ها و نقشه‌هایی‌که برای‌شکستِ طرفِ اول تدارک دیده. و این طور می‌شود که زن‌ها از روزِ اولِ تاریخ، خودشان از خودشان شکست خوردند و در نهایت، در عینِ حال که مردها، پر از اشتباه بوده ند، اما پیروزِ این میدانِ مردها بوده ند.

چه اینکه در بحثِ خیانت، باز این زن‌ها هستند که از خودشان شکست می خورند و به واسطه‌ی رحم نکردن به‌هم جنس‌های خود، به واسطه‌ی اطلاع نداشتن از خباثت‌های هم جنس‌های خود، وارد یک بازیِ باخت-باخت می‌شوند و مردها بدون اینکه کاری‌کنند و حتی با اینکه گاه اشتباه می‌کنند، ناخودآگاه پیروزِ این میدانِ برد-برد می‌شوند.

چه اینکه در بحثِ عاطفی، باز این زن‌ها هستند که در عینِ حال که تلاش می‌کنند از دلدادگی فرار کنند و نقشِ دائم الدلبری را بازی‌کنند، اما باز از خودشان شکست خورده و به جای پیروزی در جنگِ دل‌ها، آخرِ بازی، نقش شکست عشقی خورده نصیب شان می‌شود.

چه اینکه در بحثِ جاه طلبی، باز این زن‌ها هستند که آن قدر طمع می‌کنند و آن قدر تلاش می‌کنند که به مقام‌هایی بالاتر از آنچه حق شان است برسند، که در نهایت دستشان رو شده و مکرهایشان برای رسیدن به آنچه حق شان نیست، عیان می‌شود و با هوشمندیِ مردان(!)، در کوتاه ترین زمان، از عرش به فرش کوفته می‌شوند.

چه اینکه در بحثِ دوست‌داشتنی و مهربان بودن، با این هجمه تبلیغاتیِ مثبت، با این که تا ۱۰ سال، در نگاهِ پسرها مهربانِ دوست‌داشتنی ند، باز بازنده‌ی بازی می‌شوند و این مردها هستند که در مهربانی، کفه‌ی ترازو به نفع شان سنگینی می‌کند.

زن‌ها فرشته اند، اما فرشته‌های ساده ای‌که نسبت به مردها، برای‌شیطان سهل الوصول ترند و همیشه چوبِ اسیرِ شیطانِ درون شان شدن را هم می خورند.

زن‌ها شیطان ند، وقتی‌که‌یادشان می رود، فرشته ند.

مهدی صالح پور

مهدی صالح‌پور هستم. حدود پانزده سال وبلاگ نوشتم، دوازده سال خبرنگاری کردم، ده سال در تلویزیون نوشتم، در حال نگارش نخستین کتابم هستم. تجربه کارگردانی و تهیه‌کنندگی در تلویزیون دارم. این روزها مدیر مجموعه تولید محتوای شنیداری قناری هستم و در حوزه کتاب و کتاب صوتی فعالیت می‌کنم. خوشحالم که اینجا، میم‌صاد آنلاین، خانه امن مجازی من را دنبال می‌کنید...

نوشته های مشابه

۸۶ دیدگاه

 1. سلام
  جالب بود
  به عنوان یه دختر بعضی نکاتش رو قبول دارم ولی همیشه از این نوع کارای برخی هم جنسام(که شما مردا رو عاصی کرده)هم در عجبم هم متفر
  ولی یادت باشه همون طور که هرجای دنیا هم آدم خوب پیدا میشه هم آدم بد،بین زن و مرد هم،هم خوب پیدا میشه هم بد
  پس همه رو نباید به یه چشم نگاه کرد!
  صرفا جهت اطلاع

 2. این نکته رو اصلاح میکم که پشت هر مرد موفقی یه زنه که به خاطر اون مرد از زندگیش زده!
  دلیل اینکه زن ها خودشون نمی تونن به اهدافشون نرسن چیه؟
  بحث خیانت هم که دلیل اصلیش تنوع خواهی مرد هاست و درواقع شروع کننده ش مرد ها هستن. با ۲۰ درصد این متن به طور منصفانه موافقم چون نویسنده هم خواسته به طور غیر منصفانه زن ها رو مورد نقد بی رحمانه قرار بده !

 3. آره،
  موافقم.اصلنشم انقد خوش میگذره آدم رفتارِ مرد ها رو تو دستش میگیره.عین این آدمایی که هیپنوتیزم شدن.اون لحظه هایی که آدم تو دلش میگه مردها واقعن بچه ن،لحظه های به یاد موندنی ایه.
  اما!
  تا اونجایی که میگی”قسمت جالب داستان دقیقا اینجاست”باهات موافقم!بقیه ش جامعیت نداره.

 4. مرسی واقعا!!!!
  تا حالا خودمو به این خوبی نشناخته بودم!:D

  اگه بخوام یه روز متنی برخلاف این بنویسم حتمن با این عنوان می نویسمش:
  (مردها بچه اند!!!!)

 5. متن خوبی بود. یعنی عالی بود !!!
  باید اعتراف کنم،بعضی موقع ها خوشم میاد که میگن خانوم ها شیطان اند. دست خودم نیست که ، اون روی خبیثم گل میکنه دیگه.
  اینکه همیشه قدرت دست خانوم هاست ! کیف میکنم در حالیکه آقایون دقیقا همون موقع فکر میکنن که دست اوناست. اینکه همیشه و همه جا پای یک زن در میان است هم خوشم میاد.حتی توی فجایع تاریخی.
  ممنون که دوباره یادمون انداختین که ما چه موجودات شریفی هستیم .

 6. سلام.متن خوبی بود
  نمیدونستم شما مارو از خودمونم بهتر میشنسی
  با بیشتر حرفاتون موافقم…نه همشون
  ولی خییلی خوب میشد میدونستی ما خانوما چه تصوری از آقایون داریم!!!
  منم خییییلی وقتا به این فکر میکنم که مردها بچه اند و هیچوقت بزرگ نمیشن.
  و به این فکر میکنم که همیشه تو ذهن هر مردی یک زنی هست…
  (بابام همیشه در خفا بهم میگه فقط با حرفات میتونی یه مرد رو تو دستت بگیری)موافقم حتی جوری که خودشم نفهمه

 7. سلام خیلی طولانی بود همش نخواندم
  دایی مهدی
  کتاب عاشقانه ارام شعر داستانه چی نویسنده اش کیه میخوام بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. آخی!! و شما مــــــــــــــــــــــــــــــــــردها چقدر معصوم و پاکید!
  امیدوارم هیچوقت اسیر شیطان نشی
  یا به عبارت دیگر: هیچوقت زن نگیری!

 9. خیلی خوشم اومد از این جمله: زن ها شیطانند وقتی که یادشان می رود فرشته اند
  بنم مثله خانوم شمس با ۵۰ درصدش موافقم البته نه درمورده خودم درمورده دیگر خانوم ها بالاخره استسناهم هست دیگه من حاضرم قسم بخورم که هیچ کدوم از این خباثتایی که گفتی رو ندارم یعنی الان ندارم و امیدوارم در اینده هم نداشته باشم

 10. معاشران گره از زلف یار باز کنید
  شبی خوش است بدین قصه اش دراز کنید

  حضور خلوت انس است و دوستان جمعند
  و ان یکاد بخوانید و در فراز کنید … [گل]

 11. موافقم با:
  ۱-مردها بچه اند مگر اینکه خلافش ثابت شود.
  ۲-زنان شیطانند(که واژه ی حیله گر مناسب تر است)
  ۳- پشت سر هر مرد موفقی یک زن هست که میخواسته جلوی موفقیتش روبگیره.
  ۴- زنی که از نظر شما توسط یک زن دیگه بهش خیانت میشه مطمئنا زن احمقی بوده چون خدا به اندازه ای به زن ها درایت و اسباب و ابزار(جهت خ… کردن مرد) داده که به اندازه ی کل عمر یک مرد کفاف میده و این عرضه ی زن رو نشون میده که آیا میتونه از این موهبات الهی استفاده کنه یا نه؟!!
  در آخر ، متن جالبی بود نمیدونم این همه شناخت از زنها چطور کسب شده؟(الله اعلم)
  لطفا به کسی بر نخورد.

 12. امشب وقتی سر سجاده ی نور نشستین، جوشن خوندین، وقتی خدارو با هزار صفت صدا زدین
  وقتی قرآن به سر گرفتین و ناله ی بک یا الله تون به عرش خدا رسید
  وقتی بغض یک ساله تون شکست و اشکاتون روی گونه هاتون لغزید
  بدونین یه نفر ،اینجا، تک و تنها منتظر یه معجزه است تا…

 13. نکته جالبش اینه که همه ی کسایی که اینجا نظر میذارن خانم هستن
  ینی من به شخصه ندیدم روزی یک آقا اینجا نظر گذاشته باشه!!

 14. سلام
  اول
  چکیده ای از سریالها و فیلمهای سینمایی در این پست به وضوح دیده میشه از جمله حلیم سلطان،زنها فرشته اند ،عمر گل .. و…..
  این چیزی هست که از زنها نشون داده میشه
  اما تجربه ی افراد نشون داده هروقت زنها چیزی خلاف مواردی که اشاره کردی عمل میکنند به شدت مورد بی توجهی سو استفاده و بی ارزش شمردن از طرف مقابل (جنس مذکر) قرار میگیرند مثلا وقتی منطقی رفتار میکنن : بی عاطفه وقتی خودشون شروع کننده هستند : … و غیره
  این مردها هستند که زنها رو اینطور میخوان با رفتارهایی که طی قرنها از خود در مقابل زنها نشون دادن
  دوم
  مردها هم اگر کمی صبر و خرد به خرج بدن میتونن باطن زنها رو ببینن منتها خودشون راحت ترن که گول بخورن اینجوری بیشتر دوست دارن
  پی نوشت اول
  نوع قلم این پست متفاوته یعنی تا حدی که ادم فکر میکنه شخص دیگه نوشته اش(منظورم اینه که تغییر خوب)
  پی نوشت دوم
  احساس میکنم این پست جهت انگیخته شدن حس کامنت نویسی تنظیم شده!
  و در آخر رادیوگردونم نذاشتییییی خیلی وقته هااا!!!!!

 15. یه چیزی! حالا گاو گرگ رو کاری ندارم :دی
  ولی آیا خانم دزده داریم؟؟!!! 😐
  داریم ها نه اینکه حالا کلاً نباشه ولی آیا اکثیریت دزد ها مرد نیستن!
  چون این روزها با دزد سر و کار داشتم میدونم که میگم 😐
  ولی کلاً موافقم یه جورایی!
  به قول خودتون الآن بحث شیطانی بودن خانم هاست وگرنه اثباتش واس مردا هم خیلی راحت ِ
  ولی این رو هم فراموش نکنیم
  که کلاً هستن هنوز آقایون و خانم هایی که واقعاً سادن و بی حیله!
  .
  چهارشنبه و پنج شنبه ی پیش از بدترین روزهای عمرم بود! 😐
  دعای دوستان برا ۵ شنبه نگرفت 😐
  همین
  بدرود!

 16. آقای صالح پور میبینی چه دخترای منطقی ای به دوربرگردون میان؟
  هیچکس کل نوشتت رو تکذیب نکرد

 17. سلام
  ۱-در اینکه نیمی از حرفات درسته که شکی نیست…خب خوب و بد باید باهم باشه دیگه…چقدر خوب باشن خانوما و مردا بد…بذار مساوات رعایت بشه…
  اما وقتهایی هست که از هر چی جنس مذکره متنفرم…چون ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  ۲-آه ها!یه چیزی:نفی ما ادا نیست؟
  یا اگه نیست،عدا یعنی چی؟
  اصلا این روزا جواب میدی؟
  ۳-فکر کنم تیتراژتون اجازه پخش گرفت،هان؟تو تبلیغات برنامه(بهش چی میگفتین؟) شنیدم!
  برای دانلود بذار لطفا…چون تو سایت “گروه هنری پرشان ایده” جز تیتراژهای با کی بریم۱۳بدر چیز دیگه ای یافت نشد…البته تا هفته ی قبل…

  فعلا همین…. 😀

 18. خخخ خخ
  دیدی؟دیدی بداخلاقی،بداخلاق؟!
  خواب دیده که بداخلاقی،بعد میخواسته زنگ بزنه به من بگه که محدثه راس میگفتی،این بداخلاقه،که دیگه بیدار شده(میدونم”این” رو به درخت میگن،به کلوچه ساکت نمیگن.ولی خو مگه کلمه مناسب دیگه ای هم پیدا میشد؟!)
  بعد منم همون موقع خواب دیدم که موفق به اخذ رتبه ی ۲۳۲۲ کنکور سراسری ۹۲ گشته ام :دی (فک کن،فقط یه درصد!)
  +
  دوستان عزیز،
  اسماعیل جعفری از آقایون حساب نمیشه احتمالــــن؟!

 19. با ۲۰ درصدش موافقم.
  بقیه ش هم مصداق ِ ضرب المثل ِ دستش به گوشت نمیرسید گفت ریژیم َم ِ :/
  قشنگ معلومه چقد دلخورین از خانوما…
  اما واقعا اینجور نیست.
  منظورم اینه که جامع نیست.
  من میگم هست اما شاید واسه هر مورد از حرفای شما تو کل ِ زندگی هر فرد فقط یه مورد پیدا شه یا اصن مورد مشابهی دیده نشه.
  بدبین شدین آقا../.
  بدبین شدین!

 20. سلام
  اینکه بگم تمام نوشته تون حقیقت نداره بی انصافیه بزرگیه اما نسبت به خودمم بی انصافی نمیکنم ونمیگم همش درسته انصافا نصفش درسته اما همون نصفه درباره تموم خانوم ها صدق نمیکنه
  دوم اینکه اگه ما خانوم هاهم اگر بخواییم بچه بودن مردهارو اثبات کنیم خیلی راحت یا شایدم اصلا نیاز به اثبات نداشته باشه وبرهمگان اشکار باشه…

 21. با هاتون موافقم
  ولی شما آقایونید که مامانتون رو بیشتر از باباها دوست دارید
  ما خانما قهرمان زندگی مون باباهان و با دنیا عوضشون نمیکنم
  البته مامانا رو هم دوست داریم به مقدار زیاد

 22. +محدّثه (به تشدید توجه کن) احتمالاً و قاعدتاً حساب میشن جزو آقایون :)))
  .
  میگم! آقای ص صابون :/ لینک این برنامه ماهترین ماه رو در سایتی شبکه ای جایی نمیگذارید آیا 😐
  یه بدبختی مثل ِ من مدرسه داشت پامیشد میدید مثل جنازه میرفت مدرسه،همون بدبخت مثل من الآن دسترسی نداره به تی وی ایران! باید چه کنه! 😐 😐 خو یه حرکتی بزنید دیگه!!
  .
  میگمااا
  کاش سرتون یه کم همچین خلوت بود بیشتر می اومدین و جواب کامنت ها رو میدادین! 😐
  .
  هیچی دیگه همین 🙂 نماز روزه هاتون قبول
  تو این شبا خیلی مارو دعا کنید

 23. سلام آقای صالح پور تو این شبها ماروهم دعا کنید ,ممنون و اینکه شما طوری خانم ها رو توصیف کرده اید انگار یه موجود ناشناخته و غیر انسانند ما هم مثل شما مردها انسانیم امیدوارم این رو درک کنیدماها خوب میدونیم چه ویژگی هایی داریم و این ویژگی ها رو هم خدا بهمون داده تا خودمون رو از آسیب های دنیای شما مردها محافظت کنیم .زن ها در مقابل مردان شیطان صفت شیطانند و در مقابل مردهای خوب فرشته اندپس زن ها صرفا شیطان نیستند خدا در مقابل زور جسمی شما قدرت درک بالا ( طبق گفته شما قدرت حیله گری )را به زن داده تصور کنید دنیای بدون این درک بالا چه دنیای بچگانه ای میشد

 24. طولانی بودن و البته عنوان متن از خوندنش پشیمونم کرد.
  البته اون جمله آخریه ی پست رو خوندم…با اون موافقم.

 25. *******بسم الله الــــــــــرحمن الرحیـــــــــــــــــــــم******

  سلام ……….خداروشکر جذابیت قلمتون!!!!!!!باعث شده من ِتنبل ترین همه ی پست رو بخونم!

  به عنوان عضوی از جامعه بانوان…قبول دارم..منطقی بود!چاله میدانی وسخیف برای انتقام جویی از زن نبود….

  افرین که نیازی نیست بگم…بارها شنیدین ولی آفرین!تیزبین هستین.

 26. جالبه……! یه متن نوشتین که حرفش اینه:زن ها شیطان اند!! بعد اکثر خانم ها هم موافقش هستند!!!(حالا در اینکه نصفش درسته که شکی نیست!). نمی دونم چرا حالا که همه مردها بالاخره یه روزی به این نتیجه میرسن که زن ها شیطان اند بازهم به سراغشان(سراقشان،صراغشان،صراغشان:دی)می روند و در دامشان می افتند؟؟!! شاید چون شیطان هستند و کاربلد!!مثل شیطان خودمون!!!مگه نه؟؟!!

 27. سلام
  متنتون منطقی بود
  تا ی حدی درست گفتید
  قبول دارم
  ولی شما مردا ها هم همچین فرشته نیستید
  ی نگاهی ب خودتون بندازید می فهمید
  زنها فرشته ترند…………

 28. من الان حق دارم از دستتون عصبانی باشم چرا مارو از نظر انسان بودنمون توصیف نکردید نمیدونم چی بگم فقط دعا میکنم یکی از همین موجودات ناشناخته نصیبتون بشه و امیدوارم عاشق بشید و بعد بیایید همینجا برامون توضیح بدید کی بود شما رو به دام انداخت دلتون یا اون موجود عجیب >:(

 29. سلام؛…تمامشو خوندم؛حتی بعضی خطوطو دوسه باری خوندم؛تامتوجهشون بشم…
  همش درسته واقعن…و جالب ترین قسمتش:دلبر جلوه دادنمون حتی در مواقع دلداده بودنمونه؛به شخصه تو ی هررابطه ای بیشتر دلداده ام تا دلبر…بعدهاش دلبر میشم,…

 30. ااااااا!!!! اره نظرات بازه اقامهدی چرا نظرات بازه؟؟؟این یعنی شما یه پست میذاری و به نظرات خواننده هاش توجه نمیکنی و نظر ماها براتون مهم نیست…..ما میاییم اینجا درباره نوشته هاتون برای شما توجه بفرمایید برای اینکه شما بخونی اینجا نظر میذاریم خب برادر شما که نظرا رو نمیخونی و نظرات رو باز میذاری بگو ما الکی واسه خودمون اینجا نظر نذاریم
  خب حالا ما اینو میذاریم به حساب پر مشغله بودنتون و زحمت هایی که واسه ی ماه ترین ماه میکشی و به خاطر صحبت های اقای راستگو خدا قوت…………

 31. متاسفم برا خانومایی که اینقدر به شما مردا رو دادند که بیایید اینطوری خانومارو توصیف کنیدراست میگی آقا تو دنیای امروز زنها از شیطان هم بدترند چون به مردا رو دادند>:(

 32. متاسفم برا خانومایی که اینقدر به شما مردا رو دادند که بیایید اینطوری خانومارو توصیف کنیدراست میگی آقا تو دنیای امروز زنها از شیطان هم بدترند چون به مردا رو دادند>:(

 33. سلام ..
  اصلا شیطان بودن زنها درست!فکر نمیکنید که مردهای قصه شما خیلی احمق هستند!!!!؟مرد قصه ی شما اختیار نداره!عقل نداره!!؟
  زن ها هم مثل مردها مخلوق خدا هستن و خوب و بد دارن ولی من فکر میکنم بعد از مادرتون با زنهای خوبی سر و کار نداشتید..
  از قدیم هم گفتن زن بلاست خدا هیچ خونه ای رو بدون بلا نذاره!!!

 34. عجب نگاه سیاهی به خانم ها داری و چه نگاه ماورائی و فرشته گونه و قهرمان ساز به آقایون.خیلی مغرضانه است این متن.بهترو دقیق تر ببین همه بدی هایی که دلت خواسته دیدی یا شنیدی .

 35. به نظرتون به مردی که به پاک ترین و زیبا ترین خلق خدا کسی که پیامبر به احترام بهش سفارش کرده میگه شیطان به اون مرد باید چی گفت؟؟؟؟

 36. سلام اقاى صالح پور متن جالبى بود ولى با همش موافق نیستم!!یه سرى جاهاش…
  در هر صورت جالب بود دیدگاهتون درباره خانوم ها!!؛))

 37. با وجود دخدر بودنم با حرفات موافقم
  یک عمر مادر ها منت شیرشون وزحمتشونو بر سر ما مب زارن خوب درست زحمت کشیدن ولی اجباری که نبوده واینم بگم که بعضی از زنا خیلی حوصله سر برن اصلا غرور مرد براشون هیچه از مرد یه چیزی می خوان بسازن عین خودشون
  همیشه به خودم می گم اگه وقتی مادر شدم یا همسر اول گوشامو چشامو باز کنم که بعد منتی سر بچه ام نزارم واینکه شخصیت مردمو غرورشو حفظ کنم بگذارم تا اخر مرد بمونه به معنای واقعی مثل یه یار برادر براش باشم نه بلای جون

 38. این کامنت قبلیم به این معنا نبود که مرد سالارم نه معتقدم باید بعضی لوس بازی های زنانه خانوم ها بهانه گیری های الکیشون کنار گذاشته بشه چون بد جور شده فرهنگ تو جامعمون

 39. زنها شیطان نیستند ولی گاهی باید در مقابل شما مردها شیطان بود به دلایلی که شما بهتر از من میدونید.
  ولی با این قسمت نوشتتون موافقم که زنها همیشه بازنده ان.

 40. راستی اگر همین زنهای به قول شما شیطان نباشند شما هم نیستید.شما “باید” به زنها احترام بذارید.

 41. این مردا چقدر مظلومن… ای خدا….

  خب در این که خیلی از قسمتاش بی ادبانه بود شکی نیست.
  می شد از جمله های دیگری استفاده کرد.
  و در اینکه نویسنده دلش پر بوده هم شکی نیست.

  ولی یه چیزه دیگه، همیشه دیدم اونهایی که از رفتار خانم ها خوششون نمیاد بیشتر در گیر رابطه باهاشون هستن.
  برخلاف اون چیزی که میگن.
  اینجاست که فکر میکنم اینهایی که اینقدر بدشون میاد از رفتار خانمها چرا فاصله نمی گیرن؟

 42. سلام.

  مجموعه اتفاقاتی حول زن ها، و تاثیر آن بر “نویسنده ی این پست”.
  از این جمله که بگذریم،…

  شما هیچ وقت نمیتونی بفهمی که، زن بودن، یعنی چی.

  (شما: مردهارو عرض میکنم.)

 43. من هر وقت چیزی برخلاف خانم ها می خونم زود برآشفته می شم و لی از خوندن این متن کلی خندیدم .منصفانه نبود واقعا .زن ها حیله گر وشیطان نیستن .خب مردها در همه حال تحت نفوذ خانم هان .مرد ها ظاهر محکم ومغروری دارن اما محکم نیستن در مقابل خانم ها خب این تقصیر خانم ها نیس که .خانم ها اغواگر وآقایان زود وا می دن مثل شیر برنج .وا نرن خب .به خانم ها چه ؟؟؟ضعف آقایون رو به پای خانم ها ننویس لطفا

 44. بعد مدت ها سلام
  متنتون ی جوری بود یعنی یجوری هم سعی کردید حرفتون روبزنید و مقصودتون ازصفت حالا به زعم شما شیطانی زن ها رو برسونید هم ی جوری بگید که به خانم ها بر نخوره ! ولی واقعیت اینه که بد و خوب همه جا هست تو هرجنسی شما نمیتونید این تفکیک رو قائل بشید اگر زنی به زعم زن بودنش میتونه شیطان باشه پس چرا مردها به واسه همین سادگی که منظورنظرتون بودنشه که فرشته باشن؟ و گرفتار اون وسوسه ی شیطانی نشن! رسم فرشتگی و شیطانی مطلق وثابت نیست در بین ما انسان ها .
  پاراف آخرتون رو میشه فارغ از جنسیت نسبت داد به همه ی مردم .

 45. آقای صالح پور !!!!
  این روزا زیاد فیلم ایرانی می بینید عایاااااا؟؟؟؟؟؟
  نه اینکه مخالف باشما ؛ نه
  ولی موافق ِ موافق هم نیستم
  چرا مردا انقد بچه باشن که زنها بخوان شیطنت کنن ؟؟؟
  با این متنی که گذاشتی ، نمیتونی ثابت کنی که هر چی گفتی ، درسته و …
  برعکس ؛ ثابت کردی که زن ها رو ؛ شاید مادرتو ؛ درست نشناختی آقا پسر !!!!
  برای یه مرد هم سن و سال شما که باید همین روزا بره خونه ی بخت ، خیلی بده که نگاهش راجب یه زن که قراره تکمیلش کنه ، اینقدر منفی باشه
  همین تو !
  مطمئنم توی زندگی مشترک که بری ؛ اونقدر اسیر بشی که خودت نفهمی چطور شد
  شاید مشکل از ما نیست
  نه از ما دخترا
  نه از شما پسرا
  مشکل از اونجایی شروع میشه که توی فیلمامون ؛ همیشه زنا حریس بودن و مردا خیانت کار
  شاید مرد خوب هم پیدا بشه * زنا هم که همیشه خوبن
  اما با این دیدگاه های تلویزیونی ؛ نمیشه یه شخصیت والا رو زیر سوال برد
  این شخصیت والا همونه که تو رو به دنیا آورد و به پات سوخت و ساخت !
  جواب سوال مادرتون رو بیشتر دوست دارید یا پدرتون بستگی به سطح فکرمون داره
  مادری که شبا تا خود صبح برای بچه ی تازه ب دنیا اومدش بیدار میمونه که نکنه خدای نکرده براش اتفاقی بیوفته ؛ با پدری که صدای خرناسش توی همون شب ؛ به آسمون میرسه ؛ برابره عایا ؟؟؟
  اگه از نظر شما دوست داشتن مادرامون ؛ جفا در حق پدرامون هست ؛ چرا خود پدرا ، یه خودی نشون ندادن که بچه هاشون بهشون وابسته بشن ؟؟؟؟
  یه جای کار می لنگه و اون اینه که تو هنوز ازدواج نکردی که ببینی مرد دلبری میکنه یا زن !( من چند تا پیرهن بیشتر پاره کردم بهر حال !)
  این مردان که با نگاه ملتمسانه شون ، تقاضای شیطنت میکنن از زناشون !
  جمله ی آخر عالی بود .بهترین بود اصلن
  “زنان شیطانند وقتی که یادشان میرود فرشته اند”
  این نگاه چاله میدونی رو راجب زنها نداشته باش چون یه روزی از همین روزا مجبوری اسیر همین فرشته های شیطان نما بشی آقای میم ص صابون !!!!!

 46. راستی در جواب اون خانمی که فرمودند مگه آقایون قصه ی شما عقل و اختیار ندارند عرض می کنم که اتفاقا تمام شیطان صفت بودن خانم ها و مکار بودنشون در اینه که طوری نقش فرشته ها رو بازی می کنند که آقایون با عقل و اختیار خودشون انتخابشون می کنند ( به این تصور که این خانم بهترین زن دنیاست ! )

 47. به نظر من بیشتر از ۷۰ درصد چیزایی که تو این متن نوشتین ریشه در تجربیات شما داره…
  گاو هم هیچ وقت بد نیست …اتفاقا تو داستانای دوران بچگیمون این خانم گاوه بود که همیشه شیر میداد…
  اینکه زن ها مکار هستند هم به خاطر سادگی و لطافت زن هاست که شیطان بهتر میتونه گولشون بزنه…

 48. سلام یه سوال دارم که ربطی به موضوع پستتون نداره،
  +شما کارگردان ماه ترین ماه هستید؟؟؟
  نکته:خانم محمدی خواه اون شب که داشت عوامل رو معرفی میکرد گفت شما کارگردانید.

 49. سلام دایی
  گرفتم رتبم رو………
  وای
  وقتی داشتمEnterرو میزدم قلبم اومده بود تو حلقم…
  تو هم وقتی داشتیEnterمیزدی همینطور شده بودی؟D-:
  این ها همه یک طرف
  انتخاب رشته یه طرف دیگه!حالا اونو چیکار کنم؟؟؟هع!میترسم!!!

 50. امروز استاد دیف ِ مون داشت میگفت آره زن ها شیطان اند و تو همه ی جنگ جانی ها و… سر یه زن بوده و این حرفها…

  جو گیر شدم بلند داد زدم:

  زن ها شیطانند اگر فرشته بودنشان را فراموش کنند…

  ۳۰ ثانیه استاده عمیییییق نیگام کرد…
  بعد ادامه درس رو داد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ببین چه کردی با من….
  خیلی داغون وضع شدم:دی!

 51. متن جالب و البته یکسویانه ای بود
  میتونست سرآغاز یه کتاب باشه
  نمیتونم بگم با کجای متن مخالفم با کجای متن موافق
  اما اعتقادی که خودم دارم درباره زنها اینه که تا زمانی که…..تا زمانی که چیزی رو نخوان…ابرازش نکنن….اگه بدستش بیارن ازش لذت نمیبرن
  مثلا تو آرزو میکنی مازراتی گرن کابریو مثل همینی که امیر قلعه نویی داره رو داشته باشی…سالها میگذره و تو در نهایت با تلاش خودت به این آرزو میرسی…این لذت بخش نیست؟
  حالا فرض کن صبح آرزو کنی عصر یه مازراتی بدن بهت
  حد لذتت خیلی پایین میاد…چون زحمتی نکشیدی براش…زود عادی میشه
  زنها از ابراز محبت و دوست داشتن مرد مقابل شون طفره میره(تجربه اینو میگه)…چه لذتی داره وقتی توی آغوش اون مرد هستن؟بدستش آوردن؟
  این بهتره یا اینکه به مردی که رو به روشونه واقعا و قلبا بهش بگن دوستش دارن و نمیخوان از دستش بدن؟
  خدا خودش هم همینطوره….بخوانید -مرا- تا اجابت کنم شما را
  نیازهایتان و حاجات را از من بخواهید
  وقتی نمی خواهید چطور انتظار برآورده شدن دارید؟
  خواستن خیلی مهمه…دست کم نباید گرفتش

 52. آخییییییییی،نه اینکه شماها خیلی خوبین؟!!!!
  اما از این خیلی خوشم میاد که میتونیم با زبونمون شماهارو مثل یه بچه تو دستمون نگهداریم و کنترلتون کنیم،به نظرم داشتن این توانایی خودش یه برد،اونم از نوع مطلقش.

 53. جمله ی آخرو می پسندم…چون در آخر خودتون ثابت کردید ضمیر ناخودآگاه(تحت تاثیر جنگ نرم!!!) بازم برندس!

 54. خوندم…اونم همشو…با دقت…والبته با گوشی……
  الآن بعد از مدتها اومدم نظر بدم….البته بدون گوشی….
  خوب بود…ولی شاید بشه گفت منصفانه نبود…..یه جورایی در مورد همه صدق نمی کرد….
  تصویرگریتون در این زمینه یه نیم چه مشکلی داره ها..مگه شما همه ی خانوم های جهان(علی الخصوص ایرونی جماعتشو)دیدین؟…عایا؟!
  پس زود قضاوت نکنین لطفا……..

 55. میشه گفت کل متنت مجموعه عباراتیه که میخواد چنتا عبارت رو بگه:
  زن ها در همه حال تلاش میکنن تو موضع دلبری باشن؛ حتی اگر دلداده باشن!
  زن‌ها فرشته اند، اما فرشته‌های ساده ای‌که نسبت به مردها، برای‌شیطان سهل الوصول ترند و همیشه چوبِ اسیرِ شیطانِ درون شان شدن را هم می خورند.
  زن‌ها شیطان ند، وقتی‌که‌یادشان می رود، فرشته ند.

  که البته سومی بشدت دقیق تره.

 56. یه حکایتی رو قبلن برات تعریف کردم.
  ماها، ما پسرا، مردا، یا هرچی بخوایم خودمون رو صدا کنیم!؛ یه سری تعریف های نسبتن مشخص و البته نانوشته داریم بین خودمون. در مورد رفتارامون و معنیشون.
  یه سری رفتارا هستش که اگر یه پسر داشته باشدش یا انجامش بده هم خودمون و هم دخترا جمعن بهش میگیم عوضی و خیلی هم درسته.
  در مقابل اگر همونا رو یه دختر انجام بده نه خودمون و نه دخترا هیچکدوم بهش نمیگیم عوضی؛ و کماکان این هم خیلی درسته.
  البته چرایی ه این مسئله مشخص نیست و من شخصن هنوز توی تحلیلش سکوت پیشگی رو انتخاب میکنم.

  به نظرم توام بیا و در مورد شیطنت و ذات کبیره ی زن ها سکوت پیشه کن تا ناخودآگاه و از غیب تیر فتنه بهت برخورد نکرده 😉

 57. سلام.

  متن جالبی بود.
  از اول تا آخرش خندیدم….. واقعا جالبه که مردها همه ی این چیزها رو می دونند ولی باز هم به قول شما گول زن ها رو می خورند….. :))
  زنها این خصوصیات رو دارند ( البته نه همشون، قبول کنید توصیفاتتون اغراق آمیز بوده ) قبول، ولی بهتر بود این رو هم بدونید که مرد ها وقتی فریب می خورند و می فهمند که فریب خوردند، از خصوصیت خیالپردازی شون استفاده می کنند و فکر می کنند خودشون پیروز این میدان بودند.
  و از همه جالب تر هم اینه که حتی فریب خودشون رو هم می خورند و حاصل خیالپردازی خودشون رو با جدیت تمام باور می کنند.
  برای همین بعد از هر شکستی، یک جایی و یک جوری خودشون رو پیروز جلوه می دند.
  ” زن‌ها شیطان ند، وقتی‌ که‌ یادشان می رود، فرشته ند.”
  جمله ی جالبی بود، اما این موضوع برمی گرده به همه ی آدم ها،
  نه فقط زنها….:)
  [گل] :دی

 58. باسلام
  شیطان نه زن است و نه مرد اما از جنس اتش است او جزو فرشتگان است که برای وسوسه کردن ادمو هوا از خدا مهلت خواسته حالا با فرستادن این فرکانس ها برای مغز شما میخواهد به شما بگوید بر علیه هم باشید تا همدیگه رو نابود کنید فریب حرفها سیگنال هایی که برایتان ازطریق امواج میفرستد را نخورید و در کنار هم بمانیدمرد و زن همدیگه رو تکمیل میکنند مرد پشتوانه زن است
  و زن هم برای شوهرش افریده شده ، خداوند در قران میفرماید شما را زوج افریدیم

  1. لطفا فریب فرکانس های مخرب و پر حسد شیطان را نخورید خداوند خالق هر دو شماست و در خلقت شما خودش مصلحت را میدانسته پس هوای همدیگر رو بیشتر داشته باشید ودر کنار هم عاشقانه زندگی کنید بهم تهمت نزنید و شیطان را خوشحال نکنید . او فردی حسود است که چشم ندارد خوشبختی بین دختران و پسران را ببیند. لطفا باهم خوب باشید و او را باطل کنید .

 59. باتشکر از نویسنده ، لطفا کمی درباره چیزهایی که در سایت برای خراب کردن ذهن انسان های پیرامونتان میگذارید فکر کنید با خود فکر کنید چه عاملی موجب شده این فرکانس های منفی به ذهنتان خطور کند و بخواهید بین زن و مرد تفرقه ایجاد کنید خداوند زن و مرد را برای تکامل هم افریده و شیطان با حسادتش میخواهد بین شما زنان و مردان را تفرقه بیاندازد با بی اعتنایی به این فرکانس ها او را شکست دهید . باتشکر.

 60. زن و مرد را خدا افریده او خالق است اما ذاتش از نور است و بدی در وی راه ندارد پس نمیتواند بد بیافریند هرچه افریده میشود بیانگر ذات خالقش میباشد پس به هم تهمت نزنید که شیطان هستین نه زن شیطان است و نه مرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا