دومین جشنواره ملی داستانی آب

413

دومین جشنواره ملی داستانی آب در بخش‌های داستان و نزدیک داستان (روایت و زندگی‌نگاره) ویژه بزرگسالان، کودکان و نوجوانان در اصفهان برگزار می‌شود.

دومین جشنواره ملی داستان آب تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شد.

با توجه به تاثیرپذیری همواره‌ی هنرمندان از روحِ جاری هستی و زمانه‌ی زیستشان و با توجه به فراگیری ویروس بیماری‌زا، تحمیل قرنطینه به مردمان سراسر جهان، دبیرخانه‌ی دومین جشنواره ملی داستان آب علاوه بر ۲۱ میلیون تومان جایزه‌ی نقدی جشنواره؛ جایزه‌ای ویژه برای داستان و روایتی تعیین می‌کند که با حفظ محوریت موضوعی جشنواره (آب) ماجرای آن در بستر و زمینه‌ی شرایط شیوع کرونا نوشته شده باشد.

 

محورهای این جشنواره که به‌همت موسسه سینمایی «بچه‌های نوین نویسندگان و انجمن‌های داستانی اصفهان» با همکاری شرکت آب منطقه‌ای برگزار می‌شود، شامل داستان و روایت‌ها با محوریت آب، مولفه‌های وضعیت منابع آب، نقش آب در زندگی و اقلیم مردمان، ادوار، وقایع و اماکن تاریخی، رویدادهای فرهنگی هنری، ورزشی، نمادهای شهری و اماکن منحصر به فرد و سبک زیستِ مرتبط با آب است.

مطابق فراخوان، شرایط شرکت در دومین جشنواره ملی داستانی آب به قرار زیر است:

هر شرکت‌کننده می‌تواند بدون محدودیت، هر تعداد داستان و روایت که دربرگیرنده مضامین و اهداف محتوائی جشنواره باشد، ارسال کند.

این جشنواره محدودیتی برای داستان‌هایی که پیش از این کسب رتبه کرده باشند، ندارد. تنها محدودیت آن، ممنوعیتِ ارسال آثاری است که در کتابی چاپ شده باشند و یا به هر نحوی مشمولِ حقوق ناشر باشند.

اطلاعات زیر باید در ابتدای هر اثر و در صفحه‌ای کاملا مجزا درج شود: نام و نام‌خانوادگی و کد ملی صاحب اثر، نام پدر، نشانی محل سکونت (استان، شهر، روستا، شماره‌ی تماس ثابت با کد شهرستان، شماره‌ی تماس همراه.

 مهلت ارسال آثار تا آخرین روز اردیبهشت ۱۳۹۹ است.

معرفی آثار راه یافته به بخش داوری نهایی خرداد ۱۳۹۹ و اختتامیه جشنواره و معرفی آثار برتر تیرماه ۱۳۹۹ است.

ارسال اثر به معنای اجازه‌ نویسنده به دبیرخانه برای چاپ آثار برگزیده در کتاب جشنواره است.

جوایز:

بخش ۱: داستان:

رتبه‌ نخست: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و پنجاه میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه‌ دوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و سی میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه‌ سوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ده میلیون ریال جایزه نقدی

بخش ۲: نزدیک داستان:

رتبه‌ نخست: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و سی میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه‌ دوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و بیست میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه‌ سوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ده میلیون ریال جایزه نقدی

بخش ۳: داستان کودک و نوجوان:

رتبه‌ نخست: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و سی میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه‌ دوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و بیست میلیون ریال جایزه نقدی

رتبه‌ سوم: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ده میلیون ریال جایزه نقدی

علی خدایی و سلمان باهنر به عنوان رئیس هیأت داوران و دبیر هنری دومین جشنواره ملی داستان آب هستند.

آثار از طریق پست به نشانی «دبیرخانه جشنواره‌ی داستانی آب» : اصفهان، خیابان مشتاق سوم، بعد از پل شهرستان، مقابل ساختمان استانداری، امور منابع آب اصفهان، گنجینه آب- کدپستی ۸۱۵۸۱۸۳۳۱۷ و یا از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس http://www.esrw.ir در فرمت‌های doc.docx و pdf به همراه نشانی دقیق پستی و الکترونیک، شماره تلفن ثابت و همراه و شرح حال کوتاهی از نویسنده ارسال شود، به بخش مسابقه راه می‌یابند.

نشانی «دبیرخانه ی جشنواره ی داستانی آب» : اصفهان، خیابان مشتاق سوم، بعد از پل شهرستان، مقابل ساختمان استانداری، امور منابع آب اصفهان، گنجینه آب کدپستی ۸۱۵۸۱۸۳۳۱۷

۰۳۱۳۲۶۱۰۶۲۲ / ۰۹۹۱۰۹۴۰۳۹۳

علاقه‌مندان به شرکت در دومین جشنواره ملی داستانی آب می‌توانند برای ثبت‌نام و ارسال آثار، در بخش جشنواره ادبی «آب» به تارنمای جشنواره به آدرس http://www.esrw.ir یا دبیرخانه آن به‌نشانی اصفهان، خیابان مشتاق سوم، بعد از پل شهرستان، مقابل ساختمان استانداری، امور منابع آب اصفهان، گنجینه آب، مراجعه کنند.

تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید