دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت»

20
دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت»، همزمان با سال «حمایت از کالای ایرانی» و همچنین با توجه به استقبال هنرمندان و کارآفرینان از برگزاری نخستین دوره این رویداد فرهنگی و فناورانه، برگزار می‌شود.
شش هدف برای برگزاری جشنواره «ایران ساخت» در نظر گرفته شده است که عبارتند از: جریان سازی فرهنگی اقتصاد دانش بنیان برای کمک به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، فرهنگ سازی در جهت حمایت از تولیدات ایرانی و اشتغال افزایی برای سرمایه های انسانی کشور، نفی واردات بی رویه و اجناسی که مشابه آن در داخل کشور با کیفیت مناسب تولید می شود، زمینه سازی در جهت شکوفایی زیست بوم کار آفرینی و نوآوری با رویکرد اشتغال زایی، فرهنگ سازی، ترویج و انتشار آثار تولید شده در فضای مجازی، رسانه ها و صدا و سیما، با کمک عناصر و فعالان فرهنگی و هنری کشور، کمک به برند سازی و تجاری سازی کالاهای با کیفیت و دانش بنیان ایرانی.
دومین جشنواره «ایران ساخت» در حوزه‌های «ادبیات»، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال، ایده بازار و دانش آموزی برگزار می‌شود. (اینجا فقط حوزه ادبیات بررسی می‌شود) حوزه ادبیات، در سه بخش شعر، داستان کوتاه و مستندنگاری برگزار خواهد شد. شعرها می‌توانند در قالب‌های کلاسیک، نو یا طنز باشند. مستندنگاری‌ها حداکثر باید ۱۰۰۰ کلمه باشند. (با رویکرد معرفی کارآفرینان یا محصول و خدمات ایران ساخت)
هر کس می‌تواند حداکثر در هر بخش ۵ اثر ارسال کند. جایزه هر بخش ۳ میلیون تومان برای نفرات اول و یک میلیون تومان برای نفرات دوم و سوم است. این جشنواره به شکل تخصصی و رقابتی، بدون محدودیت سنی برگزار می‌شود و آحاد مختلف جامعه می‌توانند برای حضور در این رویداد فرهنگی و فناورانه، اعلام حضور کنند. نمایشگاه و اختتامیه از ۴ تا ۸ دی ماه در تهران برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاع از جزئیات، آرشیو دوره قبل، اخبار، گزارش‌ها، میزان جوایز، ثبت نام و ارسال آثار به دومین جشنواره «ایران ساخت» به وب سایت www.iransakht.ir  مراجعه کنند.
تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید