جشنواره کشوری داستان بانه؛ دوره دوازدهم

998

فراخوان دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه با عنوان «داستان تجربه دیگری از زندگیست که تجربه نکرده ایم» به ۲ زبان فارسی و کردی با محورهای مختلف داستان نویسی اعلام شده که علاقمندان می توانند تا پانزدهم مهر ماه امسال آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه در سه بخش داستان کوتاه فارسی و کردی بخش ویژه شامل داستان کودک و نوجوان که نویسندگان این بخش متولدین سال ۱۳۸۴ به بالا باشند که باید کپی کارت ملی نویسنده همراه اثر ارسال شود و داستان کوتاه به  ۲ زبان فارسی و کردی ارسال شود.

بخش مقاله دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه شامل موضوع آزاد با محوریت داستان کوتاه، بررسی داستان ها برتر یازده دوره قبلی جشنواره و تاثیر داستان نویسی برحرکت ها و تحولات اجتماعی و در نهایت اثرات فرهنگ در توسعه و پیشبرد فردی و اجتماعی است.

هر نویسنده می تواند در هر بخش حداکثر سه اثر به دبیرخانه جشنواره داستان بانه ارسال کند ارسال آثار به صورت ورد داستان صوتی به صورت فایل ام پی تری ارسال شود و فایل عکس پرسنلی نیز الزامی است در حد امکان داستان های کردی با ترجمه فارسی ارسال شود.

داستان های راه یافته به بخش پایانی جشنواره نقد و داوری می شود. به آثار برتر جشنواره تندیس جشنواره، لوح یادبود، و جایزه ای نفیس اهدا می شود.

این جشنواره با مشکلات و وقفه های چند سال مواجه بوده اما این جشنواره یکی از جشنواره موفق در کشور بوده و بازخورد مثبتی در بین داستان نویسان کشور داشته در توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرستان نقش مهمی داشته است. تلاش می شود سیزدهمین جشنواره داستان بانه به صورت بین المللی برگزار شود و ردیف بودجه ای برای آن تعریف و دبیرخانه دائمی جشنواره نیز فعال شود.

ارتباط با جشنواره و ارسال آثار:

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه دائمی جشنواره استان کردستان، شهرستان بانه، مجتمع فرهنگی، هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه جشنواره سراسری داستان بانه ارسال کنند.

پست الکترونیک: Dastan-kurd1398@gmail.com

آدرس تلگرام: dastankurd1398@

تلفن و دورنگار جشنواره: ۰۸۷۳۴۲۴۴۰۵۰- ۰۸۷۳۴۲۴۲۵۵۰

آدرس دبیرخانه دائمی دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه: استان کردستان- بانه- مجتمع فرهنگی، هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی- دبیرخانه جشنواره سراسری داستان بانه

تبلیغات

2 دیدگاه‌ها

  1. با سلام
    برای شرکت در جشنواره بانه فایل داستان را به ایمیل مکتوب در صفحه شما ارسال کردم ولی پیام آمد که این آدرس اشتباه است. در بقیه سایتها هم جستجو کردم و همین ایمیل بعنوان ایمیل جشنواره ثبت بود.
    امکانش هست این موضوع را پیگیری کنید .
    چون برای من نه صفحه خود جشنواره باز میشود و نه تلگرام دارم تا بتوانم در فضای مجازی این مطلب را به آنها گوشزد کنم.
    ممنون

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید