جشنواره داستان کوتاه فاخته: دوره دوم

249

اخطار: اعتبار این جشنواره با توجه به نظرات دریافتی و بررسی سایت انتشارات عطران، تایید نمی‌شود. 

انتشارات عطران در راستای معرفی و شکوفا سازی استعداد نویسندگان و داستان کوتاه نویسان کشور، اقدام به رونمایی از دومین دوره جشنواره داستان کوتاه فاخته می‌نماید. نویسندگان و اهالی قلم می توانند جهت شرکت در جشنواره داستان کوتاه فاخته به شرح زیر اقدام نمایند:

 1. محدودیتی در قالب و تعداد صفحات آثار ارسالی وجود ندارد و نویسندگان می توانند در تمامی سبک های نوشتاری (شعر، رمان، داستان کوتاه، متون ادبی، فیلم نامه و …) اقدام به ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره داستان کوتاه نمایند.
 2. موضوع جشنواره آزاد می باشد.
 3. هر نویسنده تنها با یک اثر می تواند در جشنواره فاخته شرکت نماید. آپلود بیش از یک اثر موجب حذف شرکت کننده از دور رقابت در جشنواره خواهد شد.
 4. فرمت آثار ارسالی می بایست در قالب فایل WORD باشد. درج نام و نام خانوادگی، شماره تماس ثابت، شماره همراه و کد ملی نویسنده در سامانه آپلود آثار الزامی می باشد.
 5. نام و نام خانوادگی شرکت کننده می بایست مطابق با اطلاعات شناسنامه وی بوده و استفاده از نام های مستعار یا تخلص در سامانه آپلود خلاف بخشنامه ابلاغی جشنواره می باشد. در صورت استفاده جایزه یا مقامی به شرکت کننده مذکور تعلق نخواهد گرفت.

شایان ذکر است که شرکت در جشنواره داستان کوتاه فاخته برای عموم رایگان می باشد. به آثاری که دارای اطلاعات لازم نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد. جهت سازماندهی داوری اثرات، درج شماره گذرنامه در آثار شرکت کنندگان مقیم خارج از کشور مورد نیاز می باشد. بعد از بررسی آثار توسط هیأت داوران به ۳۰ اثر برگزیده جوائز اهدا خواهد گردید. همچنین بعد از اتمام جشنواره تعداد ۱۰۰ اثر برگزیده نخست از آثار ارسالی، در قالب مجموعه کتابی نفیس به اسم هر یک از نویسندگان چاپ خواهد گردید.

از کلیه نویسندگان و شرکت کنندگان محترم تقاضا می شود بنابه حجم آثار دریافتی و ترافیک بررسی آثار توسط کمیته داوران، ارسال دلنوشته های خود را به روزهای پایانی موکول ننمایند. جهت هماهنگی های مربوطه شماره تلگرام ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ به صورت آنلاین در اختیار نویسندگان می باشد.

جوائز جشنواره داستان کوتاه فاخته برای نفرات اول تا سوم، کارت هدیه ۲ میلیون تومانی؛ نفرات چهارم تا دهم: کارت هدیه ۱ میلیون تومانی و نفرات یازدهم تا بیستم: کارت هدیه ۴۰۰ هزار تومانی و نفرات بیست و یکم تا سی ام کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی خواهد بود.

پل ارتباطی انتشارات عطران: دبیرخانه مرکزی تهران: ۶۶۱۹۱۰۰۰-۰۲۱ / پشتیبانی تلگرام: ۰۹۱۰۸۱۷۲۸۹۶ / فکس مرکزی: ۸۹۷۷۹۲۶۹-۰۲۱ / پست الکترونیک: info@atranbook.ir / وبسایت مرکزی: WWW.ATRANBOOK.IR / آدرس: تهران صندوق پستی ۱۷۱-۱۳۱۸۵ انتشارات ملی عطران

دفتر مرکزی جشنواره داستان کوتاه فاخته: تهران میدان هفتم تیر خیابان بهار شمالی شماره ۸۲۶

اخطار: اعتبار این جشنواره با توجه به نظرات دریافتی و بررسی سایت انتشارات عطران، تایید نمی‌شود. 

صفحه ارسال آثار

تبلیغات

19 دیدگاه‌ها

 1. سلام.داستان میشود طنزباشه؟
  کی برندگان کجا وچطوری اعلام میشه؟
  ممنون میشم کامل توضیح بدین.

 2. سلام
  با عرض پوزش آثارمون رو باید از طریق ایمیل بفرستیم برای جشنواره فاخته؟؟
  ممنون میشم اطلاع کامل بدید

  با تشکر از سایت خوبتون

 3. سلام
  معیار دقیق شما برای انتهاب اثر چیست؟
  آیا خلاقیت مهم است یا کیفیت؟ موضوع یا نحوه پرداخت؟ و شاید همه اینها. ممنون میضشوم اگر کمی درباره نوع نگاه خودتان و سلیقه تان توضیح بدهید

 4. سلام.دوستان این جشنواره سوری و الکی است و کلاهبرداری بیش نیست. به جشنواره اول مراجعه کنید . ظرف یکماه دو دوره جشنواره برگزار شده و برگزیدگان هم جعلی هستند و وجود خارجی ندارند . فقط هدف چاپ آثار شما در قالب کتابی بدون مجوز و فروشش به خود شماست. عنوان کردند که ۱۴۰۰۰ اثر رسیده.دوستان آگاه میدونن که این رقم چقدر ناشیانه و دروغ است . تمام تصاویر و جوایز و اخبارشان دروغ است .

 5. سلام
  ای بابا یعنی انتشارات معرفی شده ناتو هستش؟!
  شاید سو تفاهم شده
  آخر واسه مسابقه که آدم ارسال میکند، یعنی امتیازات را واگزار میکند و توقع نویسنده چاپ اثر به طور کامل با اسم واقعی نویسنده هست حداقلش

 6. سلام
  من در سه جشنواره شرکت کردم جمالزاده ، چرند و پرند ، جشنواره فاخته هیچ کدام بر اصول جشنواره
  پایبند نبودند انگار این آخری گوی سبقت را از همه ربود

 7. با سلام
  یکی از دوستان عزیزم به قول خودش نوقلم ها را مورد انتقاد قرار داده بود
  که اثر خود را در جشنواره فاخته شرکت داده اند
  این یک سادگی نیست و شخص شرکت کننده نباید برچسب ساده بودن به خورد
  براین کلاهبرداری ها هم نمی توان نام زرنگی نهاد از کجا معلوم
  پیش قلم ها در این جشنواره شرکت نکرده باشند و دچار این مشکل نباشند
  وقتی جشنواره مطرح می شود نمی گوید هدفش از بر پایی آن چیست
  ما به غیر از اعتماد راه دیگری نداریم شاید تنها توقع ما از همان دوست عزیزم این
  باشد به موقع وارد عمل گردد با اگاهی دادن جلو سودجوی جشنواره متخلف را سد کند

 8. جشنواره فاخته به نوعی کلاهبرداری ادبی بود. برای من پیامکی اومد که در این جشنواره برنده شدین، وقتی به سایت مراجعه کردم، تعداد بسیار زیادی برنده معرفی شده بودند که آثار در دو کتاب چاپ شده بود و از برندگان خواسته می شد، کتاب جشنواره را به رقم سنگین صد هزار تومن خریداری کنند. یعنی پول زیادی به اسم خرید کتاب از افراد گرفته میشه و بخش کوچکی به عنوان جایزه داده شده و این گونه از علاقه مندی داستان نویسان سو استفاده میکنن. به نظرم ماجرای این کلاهبرداری را نه در بخش کامنت ها بلکه در صفحه اصلی بگذارین تا حداقل راه بر کلاهبرداری های بعدی بسته بشه.

 9. سلام آقای صالح پور دوستان در مورد این انتشارات که جشنواره فاخته و جشنواره های ماشابه اون رو برگزار می کنند واقعا درست میگن این جشنواره ها دروقی بیش نیست و فقط دنبال سواستفاده از دوستان علاقمند به نویسندگی هستند . هیچ مراسم و اختتامیه ای در کار نیست و فقط دنبال منافع خودشون هستند . از شما خواهش می کنم فراخوان هایی رو اعلام کنین که دوستان نویسنده دلسرد از پایان نتیجه نباشند . با تشکر

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید