مسابقات نویسندگی

جشنواره ادبیات سلامت

موسسه آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف ترغیب نویسندگان به خلق آثار ادبی در حوزه سلامت نخستین جشنواره ادبیات سلامت را برگزار می‌کند.
این جشنواره در سه بخش داستان ‌کوتاه، نمایشنامه و فیلمنامه‌ کوتاه آماده دریافت آثار نویسندگان این حوزه‌ها است.
جوایز برای هر بخش:
  • نفر اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۷۰ میلیون ریال
  • نفر دوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال
  • نفر سوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال
آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار: نیمه‌ی آبان
اعلام آثار راهیافته به مرحله داوری توسط هیات انتخاب: سی آبان
اختتامیه جشنواره: دی ماه
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رویکر اجتماعی شدن نظام سلامت کوشش می کند تا مساله سلامت را به امری اجتماعی و دغدغه همگانی تبدیل کند. بنابراین آثاری که این اهداف را دنبال می کنند می توانند در جشنواره شرکت کنند. بر این اساس تمامی آثار مرتبط با موضوعات زیر می توانند در این جشنواره شرکت کنند:
ترویج فرهنگ صحیح مصرف دارو / نقش مردم و ارایه دهندگان خدمات بهداشتی در تامین، حفظ و ارتقای سلامت / طرح تحول سلامت / سلامت و ایمنی غذا / سلامت و ایمنی محیط زیست / پیوند اعضا / اهدای خون / ایدز / تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی اجتماعی و معنوی نظیر پیشگیری و درمان انواع بیماریهای واگیر و غیرواگیر و بیماری خاص / ترویج تغذیه سالم / تحرک فیزیکی / دوری از دخانیات، دوری از مواد مخدر و محرک و دوری از الکل / زندگی عاری از خشونت و آسیب ها به ویژه حوادث ترافیکی / سلامت روان / مهارت های زندگی و خودمراقبتی.
شرکت کنندگان می توانند تنها با یک اثر در هر بخش از جشنواره شرکت کنند. شرکت کنندگان بخش های نمایشنامه و فیلمنامه کوتاه باید به همراه اصل اثر خلاصه نمایشنامه و فیلمنامه خود را براساس موضوع ارسال کنند. آثار باید با رعایت اصول حروف نگاری با فونت B Nazanin ، سایز ۱۴px ، فاصله خطوط ، سایز ۱/۵ و با فرمت PDF در سایت بارگذاری شوند. پس از اتمام مراحل ارسال اثر کد پیگیری برای صاحب اثر در سایت صادر می شود.
داستان کوتاه باید کمتر از ۴۰۰۰ کلمه باشد و جشنواره داستانهای با تعداد کلمات بیشتر را وارد مرحله داوری نخواهد کرد. بخش نمایشنامه محدودیت کلمه ندارد. فیلمنامه ها حداکثر در ۲۵ صفحه (فیلمی با حدود زمان ۲۵ دقیقه) نوشته و ارسال شود. فیلمنامه هایی که فاقد مشخصات ذکر شده باشند حذف و از جشنواره خارج خواهند شد. براساس فیلمنامه ارایه شده، نباید فیلمی ساخته نشده باشد.مشخصات ذکر شده باشند حذف و از جشنواره خارج خواهند شد.
فیلمنامه های اقتباسی علاوه بر خلاصه یک صفحهای باید خلاصه یک صفحهای از داستان منبع اقتباس و مشخصات اثر مذکور را نیز ارسال کنند. به آثار برگزیده که بیش از یک نویسنده داشته باشند فقط یک جایزه تعلق خواهد گرفت. فردی که فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل و ارسال میکند به عنوان صاحب اثر شناخته میشود.
مسئولیت پاسخگویی به هرگونه ادعای افراد حقیقی یا حقوقی در زمینه مالکیت اثر ارایه شده بر عهده ارسال کننده اثر است و جشنواره هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد. آثار رسیده به دبیرخانه ابتدا توسط هیات انتخاب بررسی شده و نفرات راه یافته به مرحله داوری اعلام می شوند. بدیهی است آثار ارسالی خارج از موضوع جشنواره کنار گذاشته می شوند. جشنواره حقوق آثار راه یافته به مرحله داوری را برای خود محفوظ می داند و حق استفاده آنها را در کتاب جشنواره دارد. تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در جشنواره به معنای قبول تمامی مقررات جشنواره است و تصمیم نهایی در مورد نکاتی که در مقررات پیشبینی نشده باشد بر عهده ستاد برگزاری جشنواره خواهد بود.

مهدی صالح پور

مهدی صالح‌پور هستم. حدود پانزده سال وبلاگ نوشتم، دوازده سال خبرنگاری کردم، ده سال در تلویزیون نوشتم، در حال نگارش نخستین کتابم هستم. تجربه کارگردانی و تهیه‌کنندگی در تلویزیون دارم. این روزها مدیر مجموعه تولید محتوای شنیداری قناری هستم و در حوزه کتاب و کتاب صوتی فعالیت می‌کنم. خوشحالم که اینجا، میم‌صاد آنلاین، خانه امن مجازی من را دنبال می‌کنید...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا