جایزه ادبی فرشته: دوره پنجم

175

شهرکتاب فرشته پس از برگزاری چهار دوره جایزه ادبی فرشته و با توجه به حضور جوانان علاقه‌مند به حوزه‌های داستان‌نویسی و عکس، تصمیم بر آن گرفت تا پنجمین دوره‌ از این اتفاق فرهنگی- هنری را با موضوع «جاده» در دو بخش داستانِ کوتاه و عکس و با هدف کشف و معرفی استعدادهای درخشان، ترویج فرهنگ کتابخوانی، ترویج زبان فارسی و ضرورت نگاهی متفاوت به عکاسی برگزار کند.

با این هدف و پس از بررسی‌های کارشناسی، کاوه فولادی نسب، حسن محمودی و آرش صادق بیگی؛ اعضای هیات انتخاب، و ناهید طباطبایی، علی خدایی و شیوا ارسطویی داوران بخش داستان کوتاه پنجمین دوره «جایزه فرشته» خواهند بود.

شرایط شرکت در دوره پتجم جایزه ادبی فرشته

در بخش داستان کوتاه، آثار ارسالی باید در فرمت doc یا docx ارسال شوند. حداکثر تعداد کلمات ۳۵۰۰ کلمه تعیین شده است. همچنین داستانِ ارسالیِ شرکت‌کنندگان در این رقابت نباید پیش از این در جایی منتشر شده باشد. ضمن اینکه هر نویسنده امکان ارسال تنها یک اثر را به دبیرخانه «جایزه فرشته» خواهد داشت.

علاقمندان برای تکمیل فرم ثبت‌نام آنلاین و ارسال آثار خود می‌توانند به وب‌سایت جایزه فرشته مراجعه کنند. (لینک سایت در انتهای همین مطلب قرار داده شده است.)

مهلت ارسال آثار از یکم دی‌ماه ۱۳۹۷ تا پایان روز سی‌ویکم فروردین ماه ۱۳۹۸ خواهد بود. لازم به ذکر است ارسال آثار به دبیرخانه جایزه ادبی فرشته به منزله واگذاری حقوق این آثار به شهرکتاب فرشته است.

تا دوره قبل، شرکت کنندگان نمی‌بایست اثر منتشرشده‌ای از خود داشته باشند، این موضوع در جایزه ادبی فرشته مورد بررسی قرار گرفت و نظر شورای سیاستگذاری جایزه بر این بود تا این شرط از شرایط شرکت در جایزه حذف شود؛ از همین رو از این پس حتی نویسندگانی که اثر منتشرشده‌ای هم داشته باشند می‌توانند در جایزه فرشته شرکت کنند.

محدودیت شرایط سنی که از دوره اول تا دوره سوم لحاظ شده بود، از دوره چهارم برداشته شد. شرکت در جایزه ادبی فرشته بدون محدودیت سنی خواهد بود.

در مورد جوایز هم؛ جایزه منتخب هیات داوران برای نفر اول در بخش عکس و داستان شامل تندیس «جایزه فرشته»، لوح تقدیر، بن خرید شهرکتاب و جایزه نقدی در نظر گرفته شده است. همچنین جایزه ۱۰ نفر برگزیده هیات داوران، لوح تقدیر به همراه بن خرید شهرکتاب. چاپ ۱۰ اثر برگزیده نهایی بخش عکس و ۱۰ نفر نخست بخش داستان در کتاب و برگزاری نمایشگاه عکس برگزیدگان نهایی هیات داوران پس از مراسم اختتامیه خواهد بود.

جایزه ادبی فرشته پس از یک دوره تجربه چهارساله، از امسال به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه جایزه فرشته، خردادماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار خواهد شد.

علاقمندان جهت هرگونه سوال می‌توانند با شماره ۰۹۰۲۸۲۲۰۰۴۵ از طریق تلگرام در ارتباط باشند.

صفحه ارسال داستان به جایزه فرشته

 

تبلیغات

4 دیدگاه‌ها

 1. سایت جایزه ادبی فرشته: دوره پنجم
  درتاریخ ۹۸/۰۲/۰۱ نوشت
  (زمان شرکت در مسابقه به پایان رسیده است)
  به نظرم بهترین کار ممکن را انجام داد
  تا حالا این تنها جشنواره ایست که قوانین خود را محترم شمرده است

 2. یک موضوعی که فکر مرا آزار می دهد
  و بی اعتباری جشنواره ها در نظرم باعث می شود
  موضوع مهم داوری جشنواره هاست
  که باید تخصصی باشد اگر به لیست داوران جشنواره ها توجه کنید
  اسم یک داور مرد است که در اغلب جشنواره ها دایم تکرار می گردد
  از جشنواره جمالزاده بگیرید تا جشنواره مادرم زمین ، جشنواره آب …و حالا جشنواره فرشته
  با موضوعات بسیار بسیارتخصصی
  اگر یک نفر چند رشته را می تواند به طور تخصصی داوری کند
  اگر داور به این موضوع مهم تخصصی بودن داوری بی اعتنا است و به موضوع بها نمی دهد
  برگزار کنندگان جشنواره ها بایدحواسشان به این موضوع مهم باشد
  یعنی توی داوری جشنواره ها هم انحصار طلبی رخنه کرده است

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید