یار دبیرستانی من…

231

هیچوقت روزهای توقیف مجله رو یادم نمیره… روزهای سخت بی همشهری جوان و روزهای گمان ها و حدس های منفی دکه داران در مورد مجله محبوب جوانان، همشهری جوان. روزهای نیامدن های یاردبیرستانی جوانان این مملکت و روزهای حسرت و آه قدرنشناسی شماره های قبل…
بگذریم…
این ردپای توقیف توی اکثر یادداشت های بچه ها هم هست و من زیاد نمی خواهم یادآوری اش کنم…اون قضیه رو بی خیال!
از همشهری جوانی می خوام بنویسم که با این که زیرنظر موسسه همشهریه ولی مطالبش موسسه همشهری ای نیستن! از جنس دیگری اند… از جنس همشهری جوان اند! از جنسی متفاوت تر از روزنامه و موسسه همشهری.
در اعتیاد اور بودنش شکی نیست! هرکسی اولین بار مجله رو می بینه نظرش خیلی مثبته و اکثرا پایه ی خریدن هفتگی اش میشه ولی خب… همیشه استثناهایی هستن! خواهر بزرگتر من به خاطر عدم وجود آشپزی و مصاحبه های زرد و فال و “تبلیغات” از مجله خوشش نیومد! می گفت چرا تبلیغات متنوع نداره؟! (البته اون هم یه نظره دیگه!)
در جوانانه بودنش هم شکی نیست. در حالی که رقیب همیشگی مجله یعنی ((چلچراغ)) که همیشه با همشهری جوان مقایسه میشه، با تعصب نسبت به خاتمی مطلب می نویسه و با رنگ و بوی سیاسی گرفتن صفحاتش در نقد دولت، یه کم از جوانانه بودن دراومده و دغدغه هاش میانسالانه تر شده، همشهری جوان غیر از معدود مطالب اجباری در مدح قالیباف و نقد طنزآمیز و خفیف دولت، همچنان جوانانه بودنش رو حفظ کرده و به خاطر همینه که من هنوز جرات نمی کنم شنبه ها صبح به جای همشهری جوان، چلچراغ رو از کیوسک بردارم.
در مورد پیشرفت مجله هم باید بگم خیلی پیشرفت کرده و حالا بزرگتر شده و می دونه به کی و چی باید گیر بده و به کی و چی نباید گیر بده! می دونه هر از چند گاهی مصاحبه با ولایتی و شریعتمداری خطر توقیف رو کم می کنه! می دونه تو طنزهاش بنویسه پاناگولا بهتر از ایرانه! می دونه می تونه با معرفی کتاب و فیلمش، دل بعضی ها رو بدست بیاره! و می دونه که چیکار کنه تا هم مخاطب رو راضی نگه داره و هم مسئول رو!
بعضی وقت ها کمی هم غربزده می شد و کل فیلم و موسیقی اش می شد هالیوود و راک ولی حالا به اندازه مخاطب هاش به موسیقی کشور خودمون هم بها میده و فیلم های ایرانی رو هم جزو فیلم ها حساب می کنه!
در کل سرتون رو درنیارم…
کاری کرده که هنوز بین جوانان محبوبه و مخالفانش هم نتونستن محبوبیتش رو کم کنن.. همانطور که با این همه جوسازی علیه فردوسی پور، نه تنها محبوبیتش کم نشد بلکه حالا در برنامه های معمولی اش هم دریافت دو میلیون پیامک امری عادی شده…
پس خانواده ی همشهری جوان! بزرگ بشید و پیشرفت کنید، ولی باز هم جوان بمانید…

پ.ن: جناب آقای م.ج و آقای الف.ر! تولد دویستمین کودک خانواده همشهری جوان را به همه اتان تبریکعرض می کنیم!                                           جمعی از خوانندگان!

تبلیغات

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید