روزه سکوت

341

چند وقتی است که کاملا از جمله “اندکی صبر سحر نزدیک است” ناامید شدم. وقتی می بینم اکثریت مردمِ دور و برم، کوته فکرانی هستند که هنوز با این همه اتفاقاتی که طی یکسال گذشته افتاد و با این همه کشتار و بگیر و ببند و بحران و گرانی و مشکلات، سنگ رئیس جمهور و رهبری را به سینه می زنند، تاسف می خورم و… خسته می شوم.

خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد، مگرآنکه خودشان بخواهند.

و در حال حاضر، گویا کسی “تغییر” نمی خواهد. عده ای از روی ندانستن، عده ای از روی کم سوادی، عده ای از روی ترس و عده ای به خاطر خسته شدن… پس من هم صبر می کنم تا خودشان بخواهند. شاید اندکی صبر، سحر نزدیک شد!

همگام با روزه ی دهان و دل در ماه رمضان، روزه سکوت می گیرم و به جای سیاست، به فرهنگ و جامعه و ورزش و ادبیات و اقتصاد و علم و مذهب به رسانه می پردازم.  باشد که مقبول افتد…

+ امروز روز جهانی وبلاگ بود. هفته آینده هم روز جهانی بلاگستان فارسی.

+ جمعه روز قدس است. ۲۸ رمضان سال ۶۸ هم روز قدس بود. من ۲۸ رمضان وارد سن ۲۲ سالگیِ قمری می شوم!

تبلیغات

21 دیدگاه‌ها

 1. سلام مهدی عزیز

  آقا با دو پست غافلگیرمان کردی ! در مورد پست قبل نمیخوام زیاد حرف بزنم چون که نظراتش را غیر فعال کرده بودی ولی فقط میگم خداوند در همین نزدیکی است و از رگ گردن به من و شما نزدیک تر …..
  اما در مورد این پست باید بگم بهترین کار ممکن رو میکنی ! ما ها اگر تا ده سال دیگر هم بخواهیم نقد سیاسی بنویسیم به اصطلاح افکار عمومی را اگاه کنیم هیچ عایدی ندارد به جز فیلتر شدن ! بنابراین شما بهترین کار ممکن را میکنی و از این به بعد منتظر نوشته های غیر سیاسی ات هستم … .

  • خسته کننده س… وقتی یک نفر خودش رو بزنه به خواب، سخت میتونی بیدارش کنی. ملت ما هم خودشون رو زدن به خواب… به همین راحتی ها نمیشه بیدارشون کرد.

 2. سلام
  نفهمیدیم تا الان که ۲۰ روزش گذشت روزه سکوت داشتی اینجور باز هم به مشایی و بصیرت و با بصیرت گیریده بودی؟!؟ اگر نبودی چه میکردی؟!؟ یا ماه ماه بستن نبود؟!!
  آخه این تغییر تا چقدر میتونه آرمانی باشه؟!؟ دیگه هرچی باشه از انقلاب ۵۷ آرمانیتر و عدالت محورانه و شعارانه تر می تونه بیاد و انجام بشه؟!؟؟ اصلا تضمینی هست بعد این تغییر دچار همون مشکلات قبل نشیم؟؟ میشیم و این تغییرات جز ما رو عقب تر ببره هیچ عایدی نداره و نداشته!! یه چیزی می گی !!
  محمود رفت ضرغامی میاد جاش . ضرغامی بره دوباره محمود میاد و …. اگر ملت فهمشون بالا بره خیلی چیزها درست میشه اما یا بالا نمیره یا نمیزارن بالابره. مرد حسابی زندگیه اقساطی اصلا مجالی برای این حرفها میزاره؟!؟
  شما هم تا الان که گفتی فقط تو قالب حرف و نوشته بود توفیر دیگه ای داشت؟!؟؟؟

  • تا الان که روزه سکوت نداشتم… از امروز شروع کردم به روزه!
   کاملا باهات موافقم… “گر ملت فهمشون بالا بره خیلی چیزها درست میشه اما یا بالا نمیره یا نمیزارن بالابره”

 3. همیشه می گم تقصیره خود ملته…وقتی بین مردم هستم تو بازار تو تاکسی تو دانشگاه و ….همه شاکی هستن و هر چی از دهنشون در میاد به نظام می گن…اما همین آدما اگه پا بده آنچنان در راه اهداف آرمانی نظام قدم میذارن….مث انتخابات که همه ش یه بازی بودو آخرش همه چی به نفع نظام شد..یا این برنامه های تظاهرات مسخره…. که همه با همین نظام همراهی می کنن….جیره خور زیاد دارن دیگه…آره ما ملت خودمون نمی خوایم!.ملت ما کلا بیماره!چه این دولت باشه چه نباشه چه این نظام باشه چه نباشه….نمی دونم چرا ما همون ایرانیای سابق نیستیم!هیچ رقمه نمی تونم دیگه به ایرانی بودنم افتخار کنم…اه اصلا ولش کن!بنا به دلایلی که خودت می دونی اصلا دلم نمی خواد به این حرومزاده ها فک کنم…

  +منتظر می مونیم پس!
  +پس دوباره تولدت مبارک nq

 4. نه عزیز جون شما خودشو ناراحت نکن .این شمایی که فهمیده هستی و مردم همه نفهمن.شما سرتو بکن تو همون آخوری که کردی به مردم هم کاری نداشته باش راحت باش نوش جان rq

 5. یه روزی بیدارمی شوند که دیگه خیلی دیره!
  بذار دین رو از سیاست اینا بیرون کنن اونوقت معلوم میشه کی به کیه!اون روزه که مردم بیدار می شن
  تا وقتی که حکومتشون رو با دین گره زدند و به نام دین کارهاشون رو می کنند هیچ چیز تغییر نمی کنه!

 6. “وقتی می بینم اکثریت مردمِ دور و برم، کوته فکرانی هستند که هنوز با این همه اتفاقاتی که طی یکسال گذشته افتاد و با این همه کشتار و بگیر و ببند و بحران و گرانی و مشکلات، سنگ رئیس جمهور و رهبری را به سینه می زنند، تاسف می خورم.”

  اکثریت…
  اکثریت…
  اکثریت…
  اکثریت…
  اکثریت…
  اکثریت…
  اکثریت…

  …!

دیدگاه‌تان را بنویسید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید